Uyku duzensizligi :((((

esranevra soruyor: 3

Kizimin artik uykusu eskisi kadar duzenli degil nasil duzene koyabilirim bilmiyorum onceden sadece gunduzleri duzensizdi simdi gecelerimizde uykusuz geciyor cok sik uyaniyor yanima alip emince uyuyor geri yatagina koyuyorum uyumasi yine cok uzun surmuyor saat basi uyandigi bile oluyor eskiden deliksiz 4 5 saat uyudugu olurdu simdi ne yapmam lazim bilmiyorum uykuya gecis saatide surekli degisior. Gunduz kisa uyursa gece uykusuna erken geciyor sik uyanmasini ona bagliyordum ama bir kac gundur gec yatiriyorum yine degisen bisey yok ustelik cok erken uyaniyor altida falan beni kaldirana kadarda cok miz mizlaniyor😞 tecrubelerinize ihtiyacim var

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ema

Sevgili duygucannn sanırım eşiniz gece bebeğiniz uyandığında o kalkmıyor ;kalksa kesinlikle buna engel olmazdı. Gece emzirmek ve beslenmek kadar uykuda bebeklerin en büyük gıdası bence.Ben 9 aydan beri gece emzirmeyi kestim ve uyku uyumaya başladım tabi hastalık gibi durumlarda sık uyanıyorlar.

Gece emzirmeyi kesmediğiniz sürece bu uyanmalar dahada sıklaşabilir çünkü bebeğiniz büyüdükçe artık daha bir bilinçli oluyor ve yanında ayrıldığınız taktirde hemen farkına varıyor.Kendinizi ve bebeğinizi daha fazla eziyet etmeden gece emzirmeyi kesin derim hemen sonuç alınmıyor 1-2 ay sürebiliyor ama inanın gündüz uykuları bile düzene girdi yarım saatte bir uyanan oğlum gündüz 2-2,5 saat uyuyor ve daha huzurlu hırçın değil.

Aylar ilerledikçe dahada sinirsel anlamda yıpranabilirsiniz uykusuzluk nereye kadar yani en azından ben öyleydim artık kendime vakit ayırabiliyorum uyuduğum için daha mutluyum eşimi mutlu ediyorum oğlumuda mutlu ediyorum.Bu arada gece 10 -11 den önce yatmayan oğlum 8-8,30 gibi yatıyor yani tek işyaparak bir çok sorunu çözmüş oldum.Karar sizin..

En önemlisi kararlı olmak unutmadan şimdi yapmazsanız ilerde hiç denemeyin bence çocuk büydükçe alışkanlık kazandırmak helede uyku anlamında bence çok zor.Sağlıcakla kalın..


ipekkusgoz

Ben de gündüz çalışıyorum bari gece emsin diyerek gece emzirmelerini kesmedim. Bundan bir kaç ay önce işler çığrından çıkmaya gecede 5-6 kez uyanmaya başladı.Zaten zırt pırt uyanıyor bari yataktan kalk onun yatağına git onu al yatağa geri dön sonra onu tekrar yatır vs gibi işler ortadan kalksın diye yanımda yatırmaya başladım. O zaman çok daha az uyanır oldu hatta hiç uyanmaz oldu

Bir de şöyle bir yazı vardı, dün eklenen yorumu da beğendim,paylaşmak istedim.

http://alternatifanne.com/cocugumu-tek-basina-uyumaya-nasil-alistiriyorum/#comment-769


turkuazz

ema + 1000000
Cevaplamak için Üye ol