kendi kendine oyun oynamamak

pitirpisi soruyor: 6

Merhabalar bayanlar.Benim 4.5 aylıkbir kızım var.kızım sürekli benimle vakit geçirmek istiyor.bu benim de çok hoşuma gidiyor.ancak bebeğim oyun oynarkan oyuncakları eline almak istemiyor.oyun halısında bile benim kucağımda oturarak ben oyuncakları gösterirsem oynuyor.El koordinasyonu gelişmeyecek diye korkuyorum.deneyimli anneler bebeğimi oyuncaklarıyla kendi oynaması için ne yapmalıyım

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


DRYCLL

Merhaba pitirpisi,
Öncelikle bebeğin daha 4,5 aylık ve endişenmek için daha çok erken. Çünkü bebeğin eminim ki tutma eylemeni gerçekleştireli çok olmamıştır. Bu nedenle henüz onun oturup kendi başına oynamasını, oyuncaklarını kendinin almasını bekleme. Ellerini bacaklarını yeni kontrol altına almaya başladı. Bilirsin bebekler yatınca sürekli ayaklarını ve kollarını hareket ettirirler. Önce kabaca el kasları, daha sonra ince kaslar gelişmeye başlayacak. Yani parmaklar. Genelden özele yani. Bence sen ona yardımcı olmaya devam et ve ilgilen. Sakın endişelenme. Her davranışın olgunlaşma dönemi ayrıdır.


pitirpisi

çok teşekkür ederim.açıkçası bana bağımlı bir çocuk olsun istemiyorum.kendi başını becersin istiyorum.siz 12 aylık bir kız annesi olarak bu evreleri geçirdiniz.beni aydınlattığınız için öok teşekkür ederim


toscana

merhaba oğlum da bende hiç ayrılmayacak sanıyprdum.sürekli yanında olmamı istiyordu.şimdi 11 aylık ve arkasına bile bakmada emkleyip tek başına bişiyleri karıştırıyor.


pitirpisi

çok teşekkür ederim.bakalım bizim de o günlerimiz gelecek mi.tek başımayım ve gurbetteyim.bi de kızımın telaşı beni yoruyor.


ozgu_naz

naz bana yapışık sanıyordu kendini o aylarında:) hep kucağımda yada koynumdaydı.ama şimdi sıkılana kadar kendi başına oynuyor.en az yarım saat.hatta aynı odadaysak çok daha uzun.endişe etmeyin daha çok bebek.


pitirpisi

çok teşekkür ederimCevaplamak için Üye ol