Yazın terlik/sandalet/vs. kullanımı?

esraozlem soruyor: 10

Geçen yaz Ada henüz tam yürüyemediğinden neredeyse yaz boyu yalınayak dolaşmış, 14.ayını devirmesiyle yaz sonu gibi ilk adım ayakkabısı alıp olayı kurtarmıştık. Kışın ise ev hali çorap, altı kaydırmaz patik vs. derken, dışarı için de ayak numarasının büyümesiyle iki ayakkabıyla idare ettik. Artık tam anlamıyla sağlam basıyor, koşar adım yürüyor.

2 yaş dönemi çocuklara dış mekan için ne gibi yazlık ayakkabı/terlik alınır? Nasıl bir şey rahat olur? Şimdiden almayacağım, daha var ama fikir sahibi olayım dedim. Malum yaz da geliyor, sandaletler, terlikler, parmak araları, şıpıdıklardan geçilmiyor etraf :) Tavsiye edebileceğiniz ürünler var mıdır?

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


lugesya

Merhaba,
Haftasonu kızım için spor ayakkabı bakarken, Adidasın sandaletlerinden gördüm ve beğendim. Oldukça rahat görünüyorlardı. Henuz almadım, kızımızın ayaklarının durumuna gore onumuzdekı ay yani tatil oncesi alacagım.


MineAda

Crocs'lardan geçen sene Ada kullandı neredeyse tüm yazı onlarla geçirdi. çok memnun kaldık. Bu yazda onlardan alacağım. Kesinlikle tavsiye ederim


Ozlem_Can

16 aylıkken crocs kullanabildiniz mi yoksa daha erken mi? Ben de nikeın sandaletlerini almıştım ama buradaki yazışmalar nedeniyle değiştireceğim. Nike'ın kapalı bir sandaleti cıkmış ama dalgıç ayakkabısı gibi terletebilir bir de Crocslar var aklımda...


Ozlem_Can

Hulya benim almayı düşündüklerim de bunlar. Sanki iyi ve korunaklı olur gibi geldi bana da


gulsum

hulya bizde haftasonu baktık Güneş'e ama pembesi çok pembe buda çok erkeksi geldi bize,önerileri dört gözle bekliyorum.Damla

Biz okul için Ceyo'dan bir çift sandalet aldık, dış mekan için de uygunlar. Büyük bir Ceyo mağazasına bakmanızı öneririm. Epey sandalet çeşidi vardı.


Ulku

ben de kreste giymesi icin onerilerinizi alacaktim. damla, ceyo gunboyu kullanimda ayak sagligi icin yeterli mi sence?


Damla

pamukelma, en güzeli çıplak ayak dolaşması aslında ama ne yazık ki okulda böyle bir imkan yok. Kreşteki bu ayakkabı ile dolaşma meselesi canımı sıkan bir konu benim de. Ama eski şartlarda sokak çocuğu olsa bunlar bütün gün sokakta ayakkabı ile oynayacaklardı yine. Kışın Nike'ın hafif modellerinden almıştık ama çoğu gün almaya gittiğimde ayakları koşuşturmadan terlemiş oluyordu. Ceyoların hafifliğini ve esnekliğini beğendim çok, dün ayakların durumu iyi görünüyordu geldiğinde, bakalım birkaç güne daha iyi anlaşılır.Ulku

evet kreste mecbur giyecekler, zemini parke olmayan yerlere de basiyorlar. bebekler icin ayakkabilar var, ayak tabani yumusak, ayaga gore ayakkabinin tabani sekilleniyor, boylece cocuk yeri de hissediyor. buyuk numaralari neden uretmezler anlamiyorum, tam kreslere gore bence.
ceyo'ya biz de bir ugrayalim. gunboyu giyecegi icin hem terletmesin, hem ayak sagligina en uygun olsun, hem de hafif olsun istiyorum ben de.
Cevaplamak için Üye ol