27 aylik kizimin öglen uykusu yüzünden öglen yemegi cok gec saate kaliyor.

aysunur soruyor: 2

Kizim 27 aylik ve sabahlari saat 9:30-10:00 dan önce uyanmiyor,aslinda azi dis cikarma problemimizden önce 8 gibi uyanirdi. Ve hemen kahvalti etmek istemiyor,zaten cok zor yemek yiyen bir cocuk benim kizim,ancak oyun oynatarak ve bazen 1 saati bulan yemek saatlerimiz oluyor. Böyle olunca da saat 12 -12:30 a kadar süren kahvalti keyfimiz oluyor ne yazikki. Tekrar acikmadan da uykusu geliyor. Kizim su aralar uyandiktan 5 saat kadar sonra uyumak istiyor,yani 9:30 gibi kalkarsa 14:30 gibi uykusu geliyor ve uyutuyorum. Ve tabiki böyle oluncada 16-16:30 gibi uyaniyor ve daha öglen yemegini yememis oluyor,bu da beni cok rahatsiz ediyor. Hatta gecen de gece dis agrisindan uyuyamadigi icin o kadar uzun uyudu ki bir ögününü atlamak zorunda kaldim,aksam yemegine gecis yaptirdim mecburen,bazen böyle oluyor.
Sabah gec kalktigi icin de gece de gec yatiyor.23-23:30 gibi.Bu da istenmeyen bir durum tabiki ,ama bir türlü düzene koyamadim,dis sorunumuz yüzünden...

Benzer sorunlar yasayan arkadaslar var mi acaba? Nasil cözümler önerirsiniz bana.Simdiden cok tesekkürler....

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


CiciAnne

Alması gereken besinleri alıyorsa kaç öğün ve ne kadar yediğinin önemi yoktur bence. Doktorumuz her zaman ne kadar yediği ile değil ne yediği ile ilgilenin der.


firavun

mabel +1
kaç öğün yediğindense 23.30 gibi yatması daha büyük sorun bence..20.30 civarı bu yaş grubu için en uygunu sanırım,büyüme hormonları,melatonin v.s. açısından..
gece uykusunu erkene çekmeye çalışarak daha erken uyanması ve diğerleri de rayına oturacaktır..
kolay gelsin&sevgilerCevaplamak için Üye ol