conformili hangi biberonla veriyorsunuz?

angelique soruyor: 7

merhabalar,

2 aylik bebegime gaz ve kabizlik sorunu icin dr. conformil mama onerdi, ancak mama aventin 2 delikli basligindan gecmiyor, sanirim nisastali oldugu icin tikiyor. conformil kullananlar hangi marka biberonun hangi basligiyla veriyorsunuz mamayi? acaba aventin akis ayarli basligini kullansam akar mi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


lacivert0

biz chicco 1 damla başlık ile vermiştik ara sıra tıkanıyodu ama normal içebiliyordu. yanımda kürdan olurdu tıkanınca açıp devam ederdik. fazla kullanmadık ama çokta işe yaradığını söyleyemem. inş. size şifa olur. (biz de kabızlık yoktu sadece gaz vardı)


ozdenin_oykusu

nuk un emzikleri bu konuda gayet yardımcı.2 nosu medium olabilir ama siizn bebiş biraz küçükmüş.nasıl olur bilmem


perihan

Oğlum 1,5 aylık olduğundan beri Conformil kullanıyoruz, Dr.Brown biberon ile veriyoruz, ya tıkanıklık yaşamıyoruz ya ben farketmiyorum, mamasını bitirmediği zaman kontrol edeyim ucunu. Mamayı sıcak suyla hazırlıyorum, iyice çalkalıyorum, sonra soğuk suya tutuyorum. Gaz için epey işe yaradı bizde, kakasını da üç günde bir ve yeşil renkli yapar oldu.


angelique

dr. brownstan akmasini kesinlikle saglayamadim ben. avent gibi zaten onun da deligi dar. sicak derken iyice kaynar suyla mi yapiyorsunuz. ben 40 derecede suyla yapiyorum. eger keramet sicak sudaysa bi de onu denemek lazim:)


nilaylilayla

önce sıcak suyla yapıp çalkalayıp sonra soğutunca mama kristalleri iyice eriyor..ve tıkanmıyor..ama brownsda bu da işe yaramadı....kaldırdım o biberonu.bebedorla devam...


perihan

Oğlum başka biberonu almıyor. Kaynatıyorum suyu, birkaç dakika ılıtıp termosa alıyorum ve akşama kadar o suyla hazırlıyorum mamasını, derecesine hiç bakmadım fakat içilecek bir sıcaklık değil, epey bir soğuk su tutmam gerekiyor üstüne.


angelique

cevaplar icin tesekkurler. sicak suyla yapinca nukun biberonundan akti. insallah gaz konusunda ise yarar bu mama.Cevaplamak için Üye ol