Ankara'da gereksiz yere ilaç vermeme yanlısı doktor

fatmaank soruyor: 8

 

Tekrar Merhaba;

8,5 aylık kızımın dün gece başlayan öksürüğü için doğal önerilerinizi istedim. İçim rahat etmediği için aynı zamanda doktora da götüreceğim fakat şu ana kadar gittiğimiz doktor, her ne kadar kızıma tutumu çok ilgili vs olsa da, her ihtimale karşı diye ilaç, özellikle antibiyotik verme eğiliminde. Biz şu ana kadar hiç kullanmadık fakat çok kez telefonda bile ilaç önerdiğine şahit oldum. Bu yüzden, Ankara'da doğal yöntemleri de deneme yanlısı, antibiyotiği temkinli kullanan , memnun olduğunuz doktor tavsiye edebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Sanemm

Öksürük şurubu zaten yasak bkz:

Öksürük 1 içerisinde 5-6 defa kriz olmaksızın tekrarlıyorsa endişe etmeyin.  

Eğer boğazlarında enfeksiyon varsa enfeksiyon için ilaç yazabilir ancak enfeksiyon ileri derece değilse vücudun kendi kendisini savunmasına müsaade edin. Ihlamur içirin, organik bir tavuk bulursanız sarımsakla pişirin çorba kıvamında içirin. Yemeklerinde sarımsak kullanın (doğal antibiyotiktir), boğazını yumuşatması için sabahları sızma zeytin yağına ekmeği batırarak yedirin, ve en önemlisi bol bol emzirin.

Geçmiş olsun...duygununruzgari

hangi soruda hatirlamiyorum ama daha önce yazmistim. Bizim dr. Hüseyin Ingöl, cok zorda kalmadikca ilac vermeyenlerden. kizilayda yeri...


fatmaank

Herkese teşekkür ederim. Sanemm, öksürük şurubu kullanmayı hiç düşünmedim zaten, şimdilik bol emziriyorum ve su içiriyorum. Longriver, mesajını okur okumaz Bahçelievler Tıp Merkezini aradım, 1 saat sonra Sabire Hanım'ın karşısındaydık. Dediğin gibi uzun uzun ilgilendi, muayene etti, ilaca gerek görmedi, ateşe karşı dikkatli olmamı istediği ve başka önerilerde bulundu. Ödemeyi yaparken de şaşırdım doğrusu bu kadar hesaplı olmasına. Bundan sonra da gideceğim sanırım. Çok teşekkür ederim.

Duygununrizgarı ve kalipso_ar, cevap yazdığınızda biz Sabire Hanım'dan dönmüştük:), verdiğiniz isimleri de not aldım. Umarım gerek kalmaz fakat çok teşekkür ederim.


kem

ne kadar ücreti öğrenebilirmiyimfatmaank

Zehrazyn, SGKlilar için 20 tl.


TATLI_CADI

antibiyotik vermeden önce kan tahlili yapılmalı bence.enfeksiyon varsa bakteriyel olma olasılığı belli oluyor tahlilde.


SelmaOnurEmre

longriver ben de yazdıklarını okuyup bir kenara not almıştım Sabire Yüce'yi ki oğlum dün gece ateşlendi. Kendi doktorumuz son zamanlarda inanılmaz yoğun. Her zamanki gibi ulaşamadık kendisine ve Sabire hanıma götürdüm. Ben de çok memnun kaldım. Gerçi bize antibiyotik yazdı ama mecburen çünkü oğlum orta kulak iltihabı olmuş malesef. Çok teşekkürler...


PEMBEKIZLAR

Dr. Müşerref ERKAN 

DİKMEN CAD. ilaç karşıtı denmez ilaç düşmanı.


Cevaplamak için Üye ol