Bıngıldak

asyagezgini soruyor: 5

Kızım 5. ayını doldurdu.Kontrole gittiğimize  doktor bıngıldağının 1 cm olduğunu söyledi.6. aya yeni girmiş bir bebek için 1 cm bıngıldak açıklığı normal midir,yani küçük değil midir? ACD veriyorduk bırakmalı mıyım acaba?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


mohter_of_sons

niye böyle açık uçlu konuşurlar anlamam ki!!

yardımı olurmu b,ilmem, drumuz bize 3 aydan önce kapanan bılgıldak birde 18ayda hala kapanmamış bıngıldak sorun olur demişti.


eh_iste

Garip bir durum olsa 1cm dedikten sonra size söylerdi mutlaka. Belirttiğiniz ilacı -sanırım D vitami- bırakmanızı söylerdi.
Birde çok daha erken tamamen kapandığıda oluyor. Anne yada babanın bebekliğinde erken kapanması durumu yada çok fazla güneş görmesi durumu gibi.
Kafa büyüme ölçümüne bakılıyor bu durumda da. Endişe edilecek bir durum yoktur diye tahmin ediyorum.


asyagezgini

Evet bu bilgiler beni biraz rahatlattı.Teşekkürler hepinize.Kafa büyüme ölçümleri iyi gidiyor çok şükür...


aytul79

yaa çok özür dileyerek birşey sormak istiyorum. kabalık etmek istemem. lütfen beni sakın yanlış anlamayın ama bu soruyu doktorunuza neden sormuyorsunuz?


asyagezgini

Yok tabiiki de sordum ama doktor '' ne iyi ne kötü '' tarzında bir yüz ifadesi ile ''eh'' dedi,daha sonra da benim endişeli bi şekilde sorduğumu görünce de bi sorun olmaz dedi ama  herkesin de bildiği üzere doktorun birinin sorun olarak görmediği bir şeyi bir diğeri sorun olarak görebiliyor yani doktorlar kendi aralarında bile çelişiyorlar çoğu zaman.Doktorun cevabı çok açıklayıcı ve iç rahatlatıcı gelmediği için bizim durumumuzda olan,bizim durumuzu daha önce yaşayan,ya da yaşamasa bile bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye bi şekilde sahip olan bir çok insan olduğunu düşünüyorum ben burada.Ve ayrıca herkes farklı bi doktora sahip olduğu için ben burada  bir çok doktora gitmeden herkesin doktorunun bu konudaki bilgisine başvurmuş oluyorum.Dolayısıyla burdaki kişilerin doktorlarının büyük çoğunluğunun fikri nedir merak ettim.Bizim dr un bu konudaki fikri azınlıkta mı kalıyor yoksa çoğunlukta mı bunu merak ettiğim için...Burdan da bi sonuca varamazsam bizzat başka dr lara da tabiiki giderim,sonuçta hepimiz katılırız ki herşey çocuklarımız için...
Cevaplamak için Üye ol