Aldatma

budadertmi soruyor: 4

Merhaba

soruyu kısa ve öz sormak istiyorum.Eşimin hayat kadınlarıyla mesajlaştığını ve onlarla görüştüğünü öğrendim.Bu gerçek anlamda aldatmakmıdır ? Böyle bir şeyi öğrenmiş olsaydınız ne yapardınız?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ilknur

Hayat kadını olsun veya olmasın, evli bir insanın karşı cinsle duygusal maksatla yazışması/görüşmesi aldatmadır maalesef. Bu durumda ne yapılması gerektiği kişinin kendi özelinde değerlendirmesi gereken bir şey.  Ona ancak siz karar verebilirsiniz. Boşanma gibi bir şeye karar verecek olursanız aldatmayı belgelemek, karşı tarafın boşanmayı zora koşmamasını sağlamak için bu tarz edindiğiniz bilgileri/kanıtları ona hissettirmeden toplamanızı tavsiye edebilirim sadece.budadertmi

İlknur hanım,

cevabınız için çok teşekkür ederim.maalesef şüphe üzerine mesajlarına baktım, duygusal görüşmeler değil belki ama sonuçta bir bağlantısı var .bir kişi ile de sınırlı değil gibi görünüyor.Boşanma kararı vermek oldukça zor.kendimi çıkmazda hissediyorum.çocuğumuz var , çocuğuna sevgi gösteren aşık olan bir baba .kavgamız yok ,evlilikle ilgili sorun da yok gibi görünüyor ama maalesef ortada da acı bir gerçek var.ne yapacağımı, nasıl davranacağımı bilemiyorum:(


betocan

Öncelikle geçmiş olsun hayatın boyunca izi kalacak bir yara aldın senin için çok üzgünüm aldatıldığından eminsen ve boşanmayı düşünmüyorsan ki bence hala gitmemişsen düşünmüyorsun o zaman bunu hiç kimseye söyleme en yakınına bile söyleme ki senin toparlanma sürecinde onların bildiğini bilmen sana zarar verecektir. Öncelikle emin ol. Eşine umarım söylememişsindir. Eşine söylememişsen hiç hissettirmeden delil topla  bunu yaparken dikkatli ol ki bu durumdan faydalanmak isteyen bir sürü sahtekar olabilir. Eğer eşinin karşısına çıkacaksan emin bir şekilde çık ki sağa sola kıvıramasın. Bu olayı öğrendin ve yuvana devam mı edeceksin o zaman ağır bir bedel ödet ki bir daha buna cesaret edemesin. Eşin şimdi çok iyi olabilir ama boşanma sürecinde nasıl iğrençleşeceğini tahmin bile edemezsin o tanıdığın adam gidip yerine bir canavar gelebilir tabii obunlar olmayadabilir ama temkinli ol ve ger duruma hazırlıklı ol bunu la yüzleştiğinde bir avukat tutacak kadar ve ilk başlarda seni idare edecek kadar paran olsun. Zamanla tamir olmayacak yara yoktur. Bazen erkekler eşlerini sevseler de ihanet edebiliyor. Her insan hata yapabilir. Bu hatayı 1 seferliğine affedip affetmemektesenin elinde bu tamamen senin kararın sana kolaylık dilerim 


withcaner

ilk önce 'aldatma' eyleminin nasıl oluştuğuna bakmak gerekiyor..nasıl bir aldatma bu? çünkü bu kişiden kişiye değişebilen bir durum..yapılan olaya kimisi aldatmak der kimisi de demez..ama çoğu erkek 'bu aldatmak değil' dediği için erkeklerin söylediklerini dikkate almamak gerekiyor..alttaki erkek çeşitlerini inceleyelim:

* sevgilisi ile cinselliği yaşayan erkek
* sevgilisi ile cinselliği yaşayamayan erkek
* seven erkek
* sevmeyen erkek

yukarıda yazanları kombine yapabilirsiniz..mesela 'sevgilisi ile cinselliği yaşamayan seven erkek' gibi..hatta biraz daha abartıp 'sevgilisi ile cinselliği yaşayan, sevmeyen ama sevilen erkek' gibi bir durum da olabilir ama şimdilik olmasın..

sevgilisi ile cinselliği yaşayan erkek: bu, kadınların en anlamadığı konudur..en merak uyandıran 'neden!?' sorusu bunun içindir..çünkü sevgilisi ile cinselliği yaşadığı için onun böyle bir şey yapmasına anlam veremez..erkek seviyorsa hiç anlam veremez ama erkeğin sevgisinden kuşkusu varsa biraz daha ılımlı bakabilir..burada erkeğin karakteri çok önemlidir..kimisinin gözü dışarıda değildir kimisi de doyumsuzdur..'seven erkek nasıl aldatır yahu!?' diye sorduğumuzda alacağımız cevap şu olacaktır 'çünkü doyumsuz'..peki her doyumsuz erkek aldatır mı? hayır..bunlar da kendi aralarında ayrılıyor..doyumsuz olup aldatmak için fırsat kollayanlar ve fırsat kollamayan ama böyle bir ihtimal denk geldiği zaman bunu geri çevirmeyenler..yani 'uygun bir ortam olmazsa aldatmam ama olursa hiç acımam' ve 'ortam yaratmak için uğraşırım' diyenler gibi..

sevgilisi ile cinselliği yaşamayan erkek: bu en anlaşılabilir olandır..cevap basittir ve kanıtlanmıştır: erkekler cinselliği kadınlardan daha çok arzularlar ve bunu yaşamak isterler..eğer yaşayamazlarsa başka kişilere yönelirler..sevmeyen erkek için bu dünyanın en kolay ve kötü hissettirmeyen durumudur..seven erkek ise bunu bastırabilir..eğer duvarlara tırmanmıyorsa sevgilisini ya da eşini aldatmaz..onun için sevgi ön plandadır ve cinsellik olmadan da bir ilişki yaşayabilir..

bunun temelinde 'cinsellik' var gibi görünüyor ama her zaman olan bu değildir..sevgi görmeyen bir erkek de aldatır..hatta sevgi gören bir erkek de duygusal olarak aldatabilir..burada da karşımıza 'cinsel' ve 'duygusal' kelimeleri çıkıyor:

cinsel aldatma: bilindiği gibi 'başka bir kadın ile cinsel ilişkiye girmek'tir..ama burada da durum değişebiliyor..kim bu kadın!? bu kadın bir fahişe mi yoksa değil mi? bu aldatma neden yapıldı? tek gecelik bir ilişki miydi yoksa sık sık olan bir şey mi? tek gecelik aldatmalar daha masum duruyor şüphesiz ama bu bir alışkanlık olduysa o zaman endişe etmek gerekecektir..

duygusal aldatma: genelde sevdiği kadından beklediği ilgiyi ya sevgiyi göremeyen erkeklerin yaptığı budur..karşı cinsin onunla ilgilenmesi onun beklediği ve istediği şeydir..böyle birisine denk gelince de duygularının önünce geçemeyebilir ve aslında sevdiği birisi varken başka birisini sevdiğini düşünür..(eğer adamsa) gerçekten severse diğer ilişkisini bitirir..kimisi de bunu yapmaz ve iki kişi ile birlikte olmaya devam eder..yani aynı anda iki aldatma..fena!

aldatmanın ne gibi sorunlara yol açtığına bakmak gerekiyor..bir erkek bunu alışkanlık haline getirmişse ve bu durum onun sevgilisi ya eşi ile arasının bozulmasına ya da ona karşı ilgisinin azalmasına yol açıyorsa o zaman bu 'kötü bir aldatma'dır..eğer bu bir alışkanlık değilse, sevgilisinin haberi bile olmuyorsa ve kendi duygularında da değişme olmuyorsa o zaman bu iyi bir aldatma değildir şüphesiz ama diğerine göre daha şirindir (şirin ne la!?)..tabii ki bu aldatmaların sayısı da mühim..arkadaşları ile bol alkol aldıktan sonra hiç planlamadığı bir şekilde başka bir kadının yanında uyanan bir erkek ne kadar aldatmış sayılır? alkol almadığı halde bir bara gidip birisini tavlamaya uğraşan erkek ile kıyaslanamaz bile..

sonuçta çoğu erkek aldatır..seven de aldatır sevmeyen de..ama kimisi buna 'mastürbatif bir eylem' der, kimisi de 'bildiğin aldattım yahu!' der..cinselliğe takılıp kalmak en yanlış şeydir..bana göre başka bir kadına duygusal bir şeyler hissederek onunla sadece bir kez beraber olan bir erkek, duygusal bir şeyler hissetmediği on kadınla beraber olan erkekten çok daha şiddetli aldatmıştır..Cevaplamak için Üye ol