bebek arabasına binmeyi reddetme

balbocegim soruyor: 10

arkadaşlar çok sıkıldım artık bu konuda. bir bebek neden arabasına binmeyi istemez.küçükken iyiydi. arabasına biner. titreşimden dolayı olsa gerek bir müddet sonrada uyurdu. şimdi 10 aylık oldu. her deafsında arabasına bindiriyoruz. biraz duruyo. sonra kabus başlıyor. emniyet kemerinden çok sıkılıyor.emniyet kemerini bağlamayalım rahat olsun diyoruz bu seferde ya alt kısmından aşağı kaymaya çalışıyor, ya da arkaya dönüp arabasında ayağa kalkıyor. arabadan beni alın diye binbirtürlü numaralar çeviriyor. normalde de hareketli bir kızım var. hiç durmaz kucakta oturmaktan nefret eder. sürekli hareket halindedir. neden arabasında oturup çevreyi seyrederek gitmez ki! oyalansın diye eline bazen çubuk kraker, bebe bisküvisi veriyorum. ama bir müddet sonra ondan da sıkılıyor. oyuncak verdiğimde zaten direk aşağı atıyor. attıktan sonra da arkasından bakıyor : )
sizinkiler ne durumda? başka bebeklere bakıyorum güzel güzel oturuyorlar. bu huymu? geçici bi süreçmi, bi zaman sonra oturmaya alışırmı? bana önerileriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Heheheheh bizm de yaşadık bu dönemi!!!

Meğer geçiciymiş. Yani şöyle, artık bebek arabasından indirince yorulup kendisi binmek istiyor. :)))

Ben de derdim herkesin çocuğu daracık pusetlerde bile bir güzel uyur, bizimki uyumaz diye. Çok imrenirdim.


iptal_uye

içim rahatladı Aysegul_Yagmur_Irmak :)
zaten kuzunun yürümeye başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum. yine yerimde oturmayacağım sürekli gezeceğim ama olsun bir kucağında 10 kg. ile gezmek var bir de boş gezmek var :)) yorulup pusete oturması da kar ;)


balbocegim

bende artık yürümesini bekleyeceğim sanırım. kucakta dolaşmasındansa yürüsün daha iyi. sonra da yorulunca anne de yorulmuş o zaman arabana binebilirsin demeyi düşünüyorum. kesin arıza çıkaracaktır eminim. ama bir ihtimal oturursa sevinirim tabi ki.
umarım geçici bir süreç yaşıyorumdur. ama değilse gerçekten oturmaya karşı direniyorsa, yapacak bişey yok heralde. çok ağlatma taraftarıda değilim bakalım zamanla neler olacak


ipek

vay be, sadece bizimki değilmiş arabaya binince mızıldanan ve sonrada ağlayan :)

bu konunun geçici olmasına bende çok sevindim. kucakta 10 kilo ile hem mağaza gezmek hem de dolaşmak çok yorucu. umarım bu dönem biran önce geçer.


ilal

yürümeye başladımı da o 10 kiloyu ara ara taşıyacaksınız....:)Aysegul_Yagmur_Irmak

:)

Bir de alışveriş arabası merakı var, bir dönem de böyle geçiyor, rahat pusetlerinden inip o demirlerin sırtlarına, bacaklarına batmasına aldırmadan bir güzel uzun uzun alışveriş arabasında oturuyorlar. :)))) Bu bebekler çok alemler! :)

Akşam yemekten sonra bizim burada gölet var, ramazan şenlikleri falan var, oraya gittik. Birkaç gün önce de gitmiştik. Bu sefer üç tekerlekli bisikletimizi de alalım dedik. Ben kızın pusetini ittim, eşim de bisikleti, oğlan bir güzel yoruldu tabi. Ara ara indi koştu, yürüdü falan. Eve gelince baktım yerlere yatıyor. Karyolasına koyduğum gibi uyudu. Gerçekten 2 yaşına doğru uyku inanılmaz düzene giriyor.

Konu ile alakasız oldu yazdıklarım ama paylaşmak istedim. ;)


balbocegim

alışveriş arabalarına binen çok çocuk görüyorum. ama en kirli yerlerden biri alışveriş arabalarıymış. şimdiye kadar 1 kere bindi. meraklı meraklı gezdi arabada. ama babası hiç taraftar değil alışveriş arabalarına binmesine. bi belgeselde izlemiş sanırım.
 ayşegül yağmur ırmak. gün içinde yoruldukça uykuya geçişleri kolaylaşıyor heralde. bizde tatilde yaşamıştık bunu. denizde su acaip yoruyodu. normalde 10 gibi uyuyan kızımız tatilde 8 gibi uyuyup sabah 8 bazen 9 gibi uyanmıştı. bizde eşimle ne güzel hergün yormak gerekiyo bu kuzuyu heralde demiştik. tabi 2 yaşına doğru daha da düzene girer uykusu diye düşünüyorum


Aysegul_Yagmur_Irmak

Kesinlikle katılıyorum, inanılmaz kirli oluyor alışveriş arabaları ama yapacak bir şey yok, çocuk tutturuyor, bir de çok mutlu oluyor. Bazen diyorum alışsın mikroba ama bazen de insanın içi almıyor. Çocuk yetiştirmek zor iş, her zaman doğru karar vermek gerekiyor.

Evet en iyisi çocuğu yormak, deşarj olduktan sonra zaten hemen şarja geçiyorlar. :)) Malum her an enerjik olmaları gerekiyor bu kuzuların, saniye durmuyorlar.ABIDE

 :))  aynı benim yaşadıklarımı anlatmışsın.Bizde durum düzelmedi ,bebek arabası duruyor.Hep kucağımızda taşımıştık.Şimdi büyüdü kendisi yürüyor yada bisikletiyle gezdiriyoruz.


Neslihan

Ben şöyle yapıyorum: Alışveriş arabasının indirilen bölümü var sanırım çanta filan koymak için. Önce güzelcene tutulan yeri siliyorum ıslak mendille, sonra bu çanta koyma bölümüne oturtuyorum. Arabayı da ters ters sürüyorum. Bazı yerlerde sürülemiyor ters ters, gitmiyor arabalar. Carrefoursada mesela. Migrosta, Diasa'da kullanıyorum rahat rahat. Anlayan beri gelsin. Anlatabildimmi acaba oturtuş şeklini?Cevaplamak için Üye ol