bebek arabasına binmeyi reddetme

balbocegim soruyor: 6

arkadaşlar çok sıkıldım artık bu konuda. bir bebek neden arabasına binmeyi istemez.küçükken iyiydi. arabasına biner. titreşimden dolayı olsa gerek bir müddet sonrada uyurdu. şimdi 10 aylık oldu. her deafsında arabasına bindiriyoruz. biraz duruyo. sonra kabus başlıyor. emniyet kemerinden çok sıkılıyor.emniyet kemerini bağlamayalım rahat olsun diyoruz bu seferde ya alt kısmından aşağı kaymaya çalışıyor, ya da arkaya dönüp arabasında ayağa kalkıyor. arabadan beni alın diye binbirtürlü numaralar çeviriyor. normalde de hareketli bir kızım var. hiç durmaz kucakta oturmaktan nefret eder. sürekli hareket halindedir. neden arabasında oturup çevreyi seyrederek gitmez ki! oyalansın diye eline bazen çubuk kraker, bebe bisküvisi veriyorum. ama bir müddet sonra ondan da sıkılıyor. oyuncak verdiğimde zaten direk aşağı atıyor. attıktan sonra da arkasından bakıyor : )
sizinkiler ne durumda? başka bebeklere bakıyorum güzel güzel oturuyorlar. bu huymu? geçici bi süreçmi, bi zaman sonra oturmaya alışırmı? bana önerileriniz var mı?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


banu

aa yazılanları okuyunca yalnız değilmişim deyip sevindim. bizim kuzu ya yürür ya kucak ister. alemin çocuklar arabada paşalar gibi oturur, etraf seyreder hatta uyur. algıda seçicilik sayesinde kuzu kuzu oturanı görüyorum sanırım. 
marketlerde falan alışveriş arabaları bzaen kurtarıcı olabiliyor, sadece bazen :)
bir de çok yorulduysam mııldanmasına aldırmamaya çalışıp ve göz teması kurmaksızın oturtup bir süre sakin gezebiliyoruz. 


janset

bu sorun sadece bizde var zannediyordum. anladığım kadarıyla 10. aya gelen bir çok bebekte bu sorun yaşanıyor. ne zaman bebeğimle alışverişe çıksam ya da gezmeye fazla değil en fazla 6 dakika sonra bir elimde bebe, bir elimde puset olarak geziyoruz. :)


mavilim

En son bu olayı haftasonu yaşadık..Alışveriş merkezine gittik ve her zamanki gibi kızım arabasına oturmak istemedi.Oyuncakta veriyorum,bisküvide ama nafile..eşimde bana kızıyor sen yaptın bu kızı böyle diye:)) Daha küçükken ağladığında dayanamaz alırdım kucağıma ama gün geçtikçe ağırlaştı ve taşıyamıyorum..şimdi ağlasa da almamaya çalışıyorum ama bir kere kozu verdik eline galiba..Hele bebek arabasında uslu uslu oturup etrafını izleyen bebeklere hasta oluyorum..Bir onlara bakıyorum bir de bizim kıza.Gıpta etmemek elde değil valla


balbocegim

bu soruyu ben sormuştum aylar önce... bizimde bu konuda sorunumuz büyüktü.. o zamanlar genelde alışveriş merkezlerinde arabaya bindiriyordum... sonra yurtdışına taşındık ve buraya taşındığımızdan beri bu sorunumuz ortadan kalktı diyebilirim.. burda hep arabayla dolaşıyoruz sokaklarda. belki biraz büyümesi gerekiyordu bilemiyorum. şu an 1,5 yaşında. genelde rahatça dolaşabiliyoruz. inmek istediği zamanlar oluyo tabi ki.ama eskisi kadar değil. indiği zaman yürüyo. koşuyo.. vs. ama tekrar eve dönüş yolunda arabasına tekrar oturuyo. ve bazen uyuduğu bile oluyor. ben bu günleri göreceğime pek ihtimal vermiyordum ama oluyomuş bizde bu geçici bi süreç oldu. umarım sizlerdede öyle olur...


Aysegul_

bizimki dışarda nadiren inmek ister arabadan. ancak bir mağazaya, markete, alışveriş merkezine girersek maksimum 5 dk duruyor. mutlaka kucağa gelmek istiyor. ben kapalı ortamda bunalıyor heralde diye düşünüyorum. özellikle mağazalarda aşırı ışık her yer kıyafet vs rahatsız oluyor heralde. ama dışardaysak genelde problem yaşamıyoruz.
 bir de güzel güzel otururken ve ben arabayı sürerken olur da yanına karşısına geçip de gözüne görünürsem o zaman da kucağıma gelmek istiyor. genelde pek görünmemeyi tercih ediyorum :)eğer arabasında giderken bir sebepten dolayı kucağımız almışsak ikinci defa da mümkün değil bindiremiyoruz. bir kere aldık mı artık hep kucakta demektir. :)
bazen arabasına ilk yerleştirirken arıza çıkarıyor. o zaman çubuk kraker bizde mucize gibi işe yarıyor verdiğin an tak susuyor :) bir de hemen hızlı hızlı sürmeye başlayıp dikkatini etrafa vermesini sağlamaya çalışıyoruz. o zaman da unutabiliyor arabaya bindiğini susup etrafı izlemeye başlıyor.
bizde durumlar böyle.


dragon

Bizde o sorunu yaşamıştık. Ama üzülmeyin 3 yaşından sonra da inmek istemiyorlar




Cevaplamak için Üye ol