alfabe öğreten oyuncaklar

fulyaderin soruyor: 8

Okuma yazma teknikleri değişti,artık çocuklarımız heceleyerek değil harflerin çıkardığı seslerle okuma yazma öğreniyorlar biliyorsunuz,alfabeyi öğreten oyuncaklar,ki çoğu bunu yapıyor, ileriye yönelik faydadan çok zarar verir mi kafamı kurcalıyor,bununla ilgili siz ne düşünüyor ya da biliyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Promete

Okul öncesi eğitimin önemi ülkemizde yeni anlaşılmaya başlamıştır.

Teknolojide, bilimde, sosyal hayatta ileri olduklarını kabul ettiğimiz toplumlarda 1900'lü yılların başında bu konunun önemi anlaşılmış; okul öncesi eğitime yönelik okullaşma, buna bağlı olarak eğitim araçları geliştirmeye önem verilmiştir.

Eğitimle ilgili sorunların büyük bölümü daha ilk çocuklukta çözümlenmeye başlanmıştır.

Okulöncesi dönem çocuklarının fiziksel, psikolojik, bedensel ve zihinsel gelişimleri hakkında elde edilen bilgiler, eğitime uygulanmış, daha ileri düzeyde başarılı, üretken, yaratıcı, uyumlu insanlardan oluşan toplumlar ortaya çıkmıştır.

Bugün ülkemizde yaşadığımız eğitim ve sosyal olumsuzlukların temelindeki nedenlerden biri okul öncesi eğitimde gecikmişliğimiz olabilir.


Bir şeyi Önceden Öğrenen Çocuk bilgilerini Raf a dizmiştir. İstendiği takdirde hemen onu bulur ve çıkarır.

Diğer türlü öğrenen çocuk ise bilgilerini çuvala koymuştur. İstendiği taktirde Çuvalı boşaltır istediğini arar ve bulur ( zahmetli ve zaman kaybı veren bir işlemdir )

Bizim Düşüncemize göre öğrenmek ne kadar erken olursa ileriye dönük olarak o kadar faydalıdır.


kuzum

ben de bir yerde "alfabe, geniş kapsamlı sayılar gibi şeyleri evde öğrenen çocuk okulda arkadaşları bunları öğrenirken sıkılıyor ve okula karşı soğuyabiliyor, sonra neden okula gitmek istesin...vs ve çocuğunuza okulda öğrenemeyeceği şeyler öğretin" gibi şeyler okumuştum. ve yani hem annenin yeri bu bakımdan özel olsun hem de ev ile okulun bir farkı olsun gibi


Promete

zeyneppela :) Fiyatlarımız için bizimle iletişe geçebilirsiniz biz üretici bir firmayız Fiyatlarımız uygundur.

Fiyat listemizi almak isterseniz promete06@msn.com  online destek ve bilgilendirme amaçlıdır


fulyaderin

zeyneppela+1 :)Promete

Peki Çin den Ucuz Mal alalım :) Siz lere öyle satalım ? bu mudur yani. Sitemize girip bakabilirsiniz. Ürünlerimiz CE sertifikalı, Çocuklar için zarar lı hiç bir madde yoktur. İsteyen arkadaşlara Gerek telefon gerek online msn yoluyla bilgi verilebilir. İyi Çalışmalar.


NORTH_TAN

Promete bir şey sormak istiyorum. Sitenizde ürettiğiniz ürünleri güvenirliliğine dair olan yeri bulmadım. Ürünleriniz EN 71' lere göre test edildi mi?


Promete

Ürünlerimiz Sağlık Bakanlığı Tarafından Ce Belgesi alınırken Bir grup testen geçtik. ( EN 71 Testi mi değil mi bilmiyorum ) Test sonucu Ce belgemizi Aldık. Ürünlerimizin Sağlık Açısından Herhangi bir sakıncalı durumu söz konusu değildir.


Promete

Ayrıca Periyodik olarak Sağlık Bakanlığı Tarafından Denetlenmekteyiz.


Cevaplamak için Üye ol