Acıbadem/koşuyolu civari kreş, anaokulu

moms soruyor: 10

buyuk oglum 28 aylık oldugunda krese vermeyi dusunuyorum. Acıbadem veya Kosuyolunda önerebileceğiniz montessori veya benzer felsefeleri benimsemiz kres ve anaokulları hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


evhamlianne

Acıbadem Altincag anaokulu reggio emmilie sistemini uyguluyormus. Sahibi klinik psikolog. Ben de tavsiye uzerine dragos subesine kizimi yazdirdim.


smail

Merhaba.. Ben de 20 aylık oğlumu kreşe başlattım 2 ay önce.. Ama bir-iki gün önce kreşini değiştirdim bazı olumsuzluklar sebebiyle.. Koşuyolu'ndaki hemen hemen bütün kreşleri gezdim. Hepsi hakkında az çok fikir sahibi oldum. ama benim oğlum küçük olduğu için eğitimden çok temel bakımına öncelik verdim, ayrıca tam zamanlı olması benim çalışma saatlerime uygun olması da çok önemliydi.. Size tavsiyem sıcak görünen, pek çok isteğinize tamam diyen, güzel bir profil çizmeye çalışan kreşlere aldanmayın.. 

Bu arada Acıbadem Altınçağ Anaokulu çok çok iyi. Bir arkadaşımın oğlu yaklaşık 4 yıldır oraya gidiyor. Maalesef bizim saatlerimiz ve güzergahımız uymadığı için oraya gönderemedik..


duygudee

Merhaba,

Oglunuzu nereye baslattınız acaba?


smail

Merhaba.. Biz Koşuyolu'nda farklı bir kreşe başladık fakat orada da bazı olumsuzluklar yaşadığımız için ayrıldık.. Şu an anneannesi bakıyor..


smail

Bu arada eklemek isterim.. Koşuyolu'ndaki bütün kreşleri gezdim.. Bir daha ki seçimim asla Koşuyolundan olmayacak.. Şu an Acıbadem Altınçağ ve işyerime yakın (Nişantaşı) civarından bir kaç kreş üzerinde düşünmekteyim..duygudee

Bhn de bugun Altınçağ dan Aysegul hn ile telefonda gorustum. Bana da sıcak geldi orası ama henuz gidip gorusmedim.

Aysegul hn ın yaklasımını profesyonel buldum sadece. Gorusmeden sonra izlenimlerimi paylasirim sizlerle.


moms

merhaba altıncag ile gorusebildiniz mi* ben de 26 aylık oldugunda kucugu ikisini birden vermeyı dusunuorum


duygudee

Merhaba, gecikmeli olarak size yaziyorum kusura bakmayın lutfen.

Altıncag ile gorustum ama bizim icin yeterli gelmedi.

Atlıkarınca Cocuk EVi ne basladik ve cok mutluyuz. Okulun meduru ve pedagogu olan Nılay Hanım ile mutlaka gorusmenizi oneririm.

Altıncag ile ilgili yorumları daha once yine nurturia kanali ile paylasmistim. Ihtıyaciniz olursa okuyabilirsiniz.

Onemli olan anne olarak sizin icinizetam olarak sinen bir yerolması.

Sevgilerduygudee

Herkesin aslında kendi kisisel deneyimlerini paylastigi bir platform nurturia.

Bu yuzden benim icin guzel bir kaynak ve zaman zaman da fikir aliyorum burayabakarak.

Polarize, lutfen iciniz rahat olsun memnun kaldiginiz yeri tabiki paylasacaksınız.

Belli ki ikimizin deneyimleri farklı zamanlarda farklı sekilde sonuclanmıs. Onemli olan annenin mutlu oldugu yer. Cocuk zaten bunu hissediyor. Sizin icin Altıncag olabilir dogru yer.

Bizim icin su anda Atlıkarınca dogru yer.

Sevgiler


moms

merhaba, cevaplarınıza gec donuyorum kusura bakmayın. altıncag ile ilgili yasanan sorun nedir? gorusmem olumlu gectı acıkcası vermeyı dusunuyorum ama olumsuz ornekleri bilmek istiorum. tesekkurler.Cevaplamak için Üye ol