korunma yöntemi!!!

Puccanne soruyor: 3

doğum yapalı 4 ay oldu ve hiç regl olmadım ara ara korkuyorum hamilemiyim acaba bebişim 3 aylikken test yaptım negatif cıktı eşim krunoyor prezervatifle diilde dışına boşalarak!eşim kendinden emin olduğunu söylüyor ama ben yinede tereddütteyim!korunma yöntemi olarak kontrol hapını kullanamıyorum emziriyorum,fitil %80 koruma saglıyor,eşim prezervatif kullanmak istemiyor(gaz maskesiyele gül koklanmaz)dıo,spiral taktıramıyorum regl olmuorum hem aile hekimime sordum spiral cok kanama yapıo dedi ortada kaldım ne yapmalıyım sizceee lütfen yardım birdaha bebiş istemiyorum mewlam olmayanlara versin!!!!(biraz detaylı bir soru oldu ama maruz görün)


Bu soruyu cevapla


13 Cevap


angelique

spiral plastikten yapilma T seklinde esnek bir aparat rahim icine yerlestiriliyor. hormonlu olan progesteron salgiliyor, hormonsuz olansa bakir salgilayarak spermleri olduruyor. takildiktan sonra kesinlikle varligi hissedilmiyor, ben cok memnunum.


psychomom

 önumuzdekı bı kaç sene ıcınde bebek ıstıyorsam sızce spıral  olur mu? bıldıgım kadarıyla en az 5 yıllık spırallaer..??sürprız ıstemıyorum,vallla bu komnu yzuunden aseksuel olucam=)
  bu arada 13 aydır regl yok ben de=( hala süt verıyorum.


angelique

5 yillik diye bisey yok. evet 5 yil dolunca degistiriliyor ama daha onceki bir zamanda da cikarilir cikarilmaz hamile kalma orani eskiye donuyor.
Cevaplamak için Üye ol