Inglesina Travel Sistem bebek arabaları

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


seda_melis

biz de bu markayı kullanıyoruz ve iyi ki almışız dediğim ürünlerden biridir. özellikle tek elle kolaylıkla açılıp kapanıyor olması benim çok işime yaradı. çok hovardaca kullandığım halde sapasağlam kalacağından da eminim.
eğer düşünürseniz damla kendi inglesina travel sistemini pazaryerinde çok uygun fiyata satıyor. kesinlikle 2. çocuğu büyütecektir :)
http://www.nurturia.com.tr/bazaar/9fd7e709-8230-432d-956c-9e4a000efd36


seda_melis

bu arada diğer detaylara dikkat etmemişim :)
çok hafif değil ama çok kolay katlanıyor, arabaya rahat sığıyor ve dağ, bayır, ormanda dolaşmak için çok uygun çünkü tekerleklerin süper bir süspansiyon sistemi koymuşlar (bunu eşim söyledi:)) böylece yoldaki çukur ve tümseklerde bebeğiniz bu sarsıntıyı çok fazla hissetmeyecektir.
tekerleklerin büyük olması veya şişme olması ne gibi avantajlar sağlar açıkçası ben de pek bilemiyorum.
sevgiler


Damla

seda_melis teşekkürler :) Nurturia'daki yazışmalarda kafamızı karıştıran bir şey olmuştu. Bizim arabayı alırken 6,5 kg olarak bilerek almıştık. Ben son aylarda hamileyken ve diğer arabalarla karşılaştırarak almıştım, gerçekten çok hafifti. Kesinlikle ağırlığı hiçbir yerde sorun olmadı. Bir elimde Ilgaz varken tek elimle rahatlıkla katlayıp arabanın bagajına katlayıp koyabiliyordum. 


Yalnız yeni modellerde internet sitelerinde kilosu 10 kg olarak belirtilmiş birkaç yerde. Ya bir hata var, ya ana kucağı ile birlikte kilosunu yazıyorlar, ya da yeni modelleri daha ağır. seda_melis sizinki hangi yılın modeli?

Bir kez bir arkadaşımda Maclaren'in çok satılan normalde daha konforlu olan bir modeli değil de tam yazlık bir modeli vardı hatırlamıyorum modelini, vapura bindik birlikte, ben puseti katlayıp, Ilgaz'ı kucağıma alıp ya da 2. bir kişiden yardım alarak merdivenleri çıkartabilirken, onun arabası çocukla birlikte zorlanarak da olsa alttan iki tarafından kaldırılarak taşınabiliyordu. Bir tek o zaman a bizimki biraz daha hantalmış demek ki diye düşünmüştüm. Bir de o arabayı da katlayınca Inglesina gibi ayakta durmuyor, boyluboyunca yatırıyorsun yere sıkışık yerlerde sorun oluyor. 


seda_melis

damla biz 2009 yaz aylarında almıştık. muhtemelen senin dediğin gibidir, yani yeni modeller biraz daha ağır sanki. fakat gözardı edebiliyorum ben bu özelliğini. diğer artılarının yanında pek ufak bir sorun olarak kalıyor benim için.
evet katlanınca ayakta durması da çok önemli. evde çok yer kaplamıyor böylece.


mutlu2012

seda_melis mesajı yazalı epey olmuş ama benim de şuan bebek arabası fikirlerine ihtiyacım var. İnglesina markasını çok sevdim açıkçası ve onda mı karar kılsam diye düşünüyorum. Açılıp kapanma olayı beni cezbetti ama ana kucağı başka markalara göre biraz daha basit göründü gözüme. Kullanan biri olarak anakucağı bebek için rahatmı acaba, bir de araba tam olarak geriye yatıyor değil mi?


MelekAnne

aslında bu arabanın doğumdan itibaren travel sistemi benim de hoşuma gitti.. ancak çok ağır olması düşündürüyor?Cevaplamak için Üye ol