Uyku düzeni mahvoldu

Hfrajha soruyor: 4

Bakıcılarımız sağolsun, hepsi ayrı ayrı problem çıkardığı için artık bebeğime annem bakıyor. Çok yorulduğu bir gün, ben de o gün mesaiye kalmıştım, uyku düzenini bozmuş. Hem o kadar bakıyor yoruluyor diye sesimi çıkaramıyorum ama canım çok sıkılıyor. Bugün yılbaşı, gecenin 11'i oldu, kızım hala ayakta, bu durum 4 gündür devam ediyor. Normalde 7'de kalkar, 9-9 buçuk arası, 12-1,5 arası ve 4-5,5 arası uyurdu, en geç 8 buçukta uyur ve 1 kez beslenme için uyanır, beslenme biter bitmez uyuyakalırdı.

Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


jelly_fish

Bence uyku düzeni 1 gün farklı davranmakla bozulmaz, annenize yüklenmeyin çocukların sürekli düzeni değişiyor ya da ben kendi oğlumda böyle görüyorum. Akşam 9 da yatıyoruz 10 da kalkıyor emiyor tekrar uyuyor, önceleri 1-4-7 kalkıyorduk şimdi bazen 5-8 bazen sadece 7 olarak kalkıyoruz..tam bizim düzenimiz şu derken gece ya da gündüz bir şey değişiyor. Ben aynı saatlerde aynı şeyleri yapmak için çok uğraşıyorum ama bazen onların biyolojik saati galip geliyor. Annenize "ben yaptıramıyorum ama sen beceririsin" gazını vererek istediğiniz programı anlatın bence. :)


derya08

Ben halen ayaktayım bu saatte ve türkiyede yaşamıyorum,burada neredeyse sabah olucak ve malesef oğlumda şuan uyanık.Çok üzgünüm ama ne yaptıysam uyku düzeni tutturamadık.Canı ne zaman isterse o aman uyuyor veya uyanıyor.

Umarım sizin bebeğiniz tekrar eski düzenine döner...


babel

Gündüz 5'ten sonra 9'a kadar uyanık tutun uyutmayın. Demekki arada uyuyup enerji depoluyor. 8:30'da başlayın rituelinize.

Bir de büyüyor maaşallah artık yeni düzen istiyo olabilir. Biraz gözleyebilseniz iyi olur. Ama dediğim gibi 5'ten sonra hiç uyutmamalıydı işe yarar diye düşünüyorum. Uyuduktan sonra sık sık uyansa da uyutmaya devam edin uyumuyor diye kaldırmayın sakın. 3-5 gün içinde uyum sağlayacaktır.

Sevgiler


efedilara

Oğlum da 7 de kalkardı 11-1 , 3-5 sona 8.5 9 oldumu aksam uykusuna yatardı yılbaşından sona bu duzen tamamen alt ust oldu büyüdügunden de olsa gerek artk o ne zaman uykusunn geldgını anlatrsa ozamn uyutuorum obur turlu salla salla bnm belim kopuyor ve uyumuyor ve akşam uykumuz 10.30 11

artık uyandıktan sonra uyanık kalmaya ancak 3 saat dayanan oğlum artık 4 5 saat aktıf uyanık duruyorCevaplamak için Üye ol