Su çiçeği kaşıntısını nasıl giderebilirim?

gokalpileseyrialem soruyor: 4

2,5 yaşındaki oğlum aşısı olmasına rağmen su çiçeği geçiriyor :( Antihismanik alerji şurubuna rağmen kaşıntının önüne geçemiyorum.Ovadril losyon, Stilex jel,lavanta yağı ve ılık duş çözüm arayıp bulamadıklarım.Tavsiye edebileceğiniz birşey olmasını UMUYORUM :( Ne iyi gelir?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nurus

çok  geçmiş olsun..

stilex aslında baya etkili bir jel ama demek hastalığın çok başındasınız..
çok sık yıkanmayın.evet ılık duş etkili ancak duştan sonra gerilen ve nemini kaybeden cilt daha da kaşınıyor.yıkanırken sebamed in yeşil sabununu tavsiye ederim.cildi kurutmayan bir sabun.
bize doktorumuz OKSİZİNC losyon verdi.sürünce kireç gibi ,beyaz iz bırakıyor,yayılmıyor cilde ama çinko özlü olduğu için iyi geldi sanırım.
birazcık gayret ..1-2 gün sonra yavaşlar hatta sönerler bile.tırnaklarını kesin yavrunuzun ki uyrken kanatmasın,iz kalmasın.

birde eklemeden geçemeyeceğim..bana etrafımdaki büyükler hep dedi ki ''tatlı yemelisin ''
nedendir ki bu hastalığa tatlı şeyler yemek iyi geliyormuş.kızımla ikimiz 2-3 hafta arayla geçirdik bu hastalığı.çocukken geçirmemişim,aşım korumuş ama işte 31 yaşına kadar..bol bol tatlı yedim,zaten hayır diyemem,kızıma da makul ölçüde izin verdim.çikolata,nutella,şerbetli sütlü tatlılardan yedik ne yalan söyleyeyim bayıla bayıla :))

acil şifalar dilerim...


nurus

aşının yeterliliği sadece oluşabilecek en kötü ihtimalleri en aza indirmek.yani aşılanmış bireyin o hastalığı geçirmeyecek olması demek değil.ben 80 doğumluyum.bebekken olmuşum aşı .ama 31 yaşımda bu yılın mart ayında geçirdim bu hastalığı.kızım ise aşısız dı.1 gün 38,2 ile ateşlendi ve hastalığı atlattık şükür.çok büyük problemler yaşamadık.

 aşının koruması ne kadar sürer kimse bilemiyor.yalnızca bildiğim birşey daha var.bu mikrobun kan grubuna göre geçmesi.yani hastalık geçiren kişiyle temasta bulunan kişinin aynı kan grubundan olması durumunda hastalık ortaya çıkıyor.
 farklı kan gruplarından iki kardeşten biri hastayken diğeri olmayabiliyor.duyduğum birçok örnek var..


dilammm

Benim kızım da aşıya rağmen 3-4 gün süren çok döküntülü ve kaşıntılı suçiçeği geçirdi. Yalnız ateş sadece 1 gün (bikaç saat o da) oldu. Sorunuza gelince ben de çok çırpındım kaşıntılarını hafifletmek için ama sizinkilerin dışında birşey yok malesef. Hatta bizim doktor jelleri bile önermedi sadece antihistaminik şurup kullandık o kadar. Bir de başındaysanız su değmesin enfeksiyon kapmaması önemli. Biraz sabredecek ufaklık malesef:(


eges

kuzenim bebek pudrası kullanmıştı kaşıntıyı önlemek içinCevaplamak için Üye ol