Anadolu yakasındaki özel okullar?

homemaker soruyor: 10

merhabalar,

oğlumu henüz bir anaokuluna yazdırmış olmama rağmen, kendimi bile şaşırtarak ilk ve orta eğitimi okuyacağı okulun araştırmalarına başlamış bulunuyorum. nitekim evimize yakın ve imkalarımız çerçevesindeki hiç bir anaokulu 4-4lük tatmin edemedi beni. üstelik fiyatları kolejlerle yarışır seviyede. bu yüzden 3-4 yaş gibi daha köklü, sistemli, gelecek vaadeden bir okula göndermeyi ve ileride alıştığı çevre ve belki de arkadaşlarıyla ilkokula da gitmesinin en iyisi olacağına ikna oldum. bu anlamda ekol okullar iyi olsa da fiyatları bizi çok aşacağından listeme alamadım. ayrıca ingilizcenin 1.dil olması da tercihimiz. çok pahalı fiyakalı okuldan ziyade, iyi bir eğitim, sınavlarda başarı, tatmin edici aktivite imkanı veren tüm bunları öğrencisini üzmeden boğmadan okuldan soğutmadan yapabilen okul isteriz herkes gibi fakat işin sonunda nereye varırız bilmem.

bu çerçevede evimize de yakın okulları araştırmaya başladık. gidip gördükçe benim de gözlemlerimi paylaşacağım okullar şöyle:

. istek vakfı, semiha şakir (çiftehavuzlar)

. ırmak okulları (caddebostan)

. ışık okulları(erenköy)

. çevre koleji (kozyatağı)

. avrupa koleji (acıbadem)

.efdal (çiftehavuzlar)

.eyüboğlu

bu okullar ve benzeri okul tavsiyeleriniz için görüş, deneyim ve duyumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.


cevaplarınız için şimdiden teşekkürler,Bu soruyu cevapla


215 Cevap


ortosportos

Aynı şeyleri düşünüyorum cevapları takipteyim nerede oturuyorsunuz bilmiyorum fakat ben koşuyolunda oturuyorum ve bütün kreşleri tek tek gezdim içime sinen kızımı emanet edebileceğim verim alabileceğimiz hiçbiryer bulamadım malesef


jasmin77

Koşuyolunda EyüBoğlunu tavsiye ederim ücret skalasında biraz daha yukarı çıkarsanız. Kesinlikle süper bir okul, çıvuklarım özgğvenini arttıran, sorgulayan bireyler yetiştiren, çok tatlı ve deneyimli öğretmenleri olan, harika bahçesi ile çocuklara çocukluklarını yasatan, bol oyun oynatan ama akademik anlamda da çok basarılı, her gün tüm öğleden sonra yarım gün Native speaker ögretmenleri ile İngilizce seviyesi çok ilerde olan bir okul. Onun dışında Avrupa Kolejini de tavsiye ederim, oğlum 2 sene oraya devam etmişti, öğretmenleri iyidir, kendilerini geliştirmeye çalışan bir okul


zopatya

Egitim acisindan onerebilecegim dragos keystone ve moda'da bumed'in merak eden cocuk okullari var. Acikcasi en iyi olarak okullari biliyorum ben.

Daha mutevazi olsun dersenz kuzenimin kizi anabilim (suadiye) kolejine gidiyor ve cok memnun.

Ben de cevaplari takipteyim fazla bi alternatif yok gibi zira.


homemaker

Anabilim suadiyeyi gezdim ve aslinda begendim fakat ilkokula devam dusunuldugunde isin rengi degisiyor. Istek vakfi da yetersiz gozuktu gozume.

Eyuboglu cok iyiama butcemizi o noktaya zorlar miyiz bilemiyorum. gerçi istek vakfı dışında sanırım geri kalanların hepsi anaokulunda 3 aşağı 5 yukarı aynı. eyüboğlu anladığım kadarıyla ilkokulda fiyat konusunda diğerlerine fark atarak gidiyor.

çevre koleji ile ilgili fiyat bilgisine ulaşamadım. bu seneki anaokul ilkokul ücretlerini bilen varsa paylaşabilir mi?


jasmin77

Denizatı okullarını da bir görün derim, birkaç arkadaşımın çocuğu orda ve gercekten kaliteli eğitim ve farklı bir çizgileri varmış.homemaker

denizatı için ben de çok olumlu duyumlar aldım fakat yanlış bilmiyorsam 1.dil almanca... ingilizceyi tercih ettiğimden listeye almamıştım. yanılıyorsam hemen gidip görmek isterim.


dragos bize biraz ters kalsa da, moda bumed'i araştırmaya başladım bile. teşekkürler.


homemaker

özellikle ırmak okulları hakkında bilgi ve deneyimi olanlar ne düşünüyor çok merak ediyorum. evimize çok yakın ve henüz gitmesem de araştırmalarım sonucu beğendiğim okullardan biri.

avrupa kolejini hiç gezmeden eledik diyebilirim. okul ile ilgili sitesindeki fotoğraflar mizansene benziyordu. çocuklara poz verdirilip çekilen okul görüntüsü yerine, ortamı en doğal hali ile fotoğraflayanlar daha güvenilir geliyor. bu sadece bir iç ses tabiki.


jasmin77

Çevre koleji ve Işık okullarına çocukları giden arkadaşlarım var memnunlar, görüşülüp değerlendirilebilir. Denizatı ilk dil Almanca evet, daha sonraki sneler İngilizce başlıyor.homemaker

efdalin eğitimine diyecek yok, üstelik evimizin sokağında. fakat aynı paraya sıfır aktivite ve küçücük bir bahçe fikri mi yoksa fiziki koşulları ve imkanları geniş bir okul mu diye düşününce geride kalıyor. orada çocuklar sokağın oyun parkına götürülüyor ben okul içinde kalmasını terrcih ederim mesela. ilk ve orta öğretimi çok iyi bir okul olsa da, anaokulu ile ilgili kaygılarım var.


homemaker

geçtiğimiz haftasonu ırmak okulları tanıtımındaydım. okulun yeri ve imkanları çok iyi. üniversiteleri aratmayacak kadar hoş bir kampüsü var. öğrencisine sorumluluk ve değer verdiğini bana hissettirdi. bir kaç ortaokul öğrencisine kendi okullarını tanıtmak için görev verilmişti. boş kaldığımız anda yanımıza gelip yardımcı olmak istiyorlardı. bir okulun her fırsatı öğrencisi için avantaja çevirmesi bu olsa gerek. öğretmenler de deneyimli, ilgili ve işini sever göründüler gözüme. istek vakfı okulllarını anında bize unutturdular. fakat fiyat tablosuna gelince gördük ki bu sene çok zam yapmışlar, ben geçen seneki fiyatlarla okulu değerlendirmeye almıştım. bu sene ilköğretim 4o000 tl.lere vurmuş. ücret skalası bu kadar yükselince, beklentilerimiz de arttı, e o zaman şu da olsa bu da olsa diye düşünmeye başladık, o kadar paraya havuzu da olsaydı, e uluslararası başka sertifikaları da olsaydı vs. vs. ve bu anlamda gözümüz başta pek düşünmediğimiz eyüboğlu'na çevrildi.

bu haftasonu da eyüboğlu'nun tanıtımı var görüşlerimi buradan yazarım.Cevaplamak için Üye ol