Anadolu yakasındaki özel okullar?

homemaker soruyor: 10

merhabalar,

oğlumu henüz bir anaokuluna yazdırmış olmama rağmen, kendimi bile şaşırtarak ilk ve orta eğitimi okuyacağı okulun araştırmalarına başlamış bulunuyorum. nitekim evimize yakın ve imkalarımız çerçevesindeki hiç bir anaokulu 4-4lük tatmin edemedi beni. üstelik fiyatları kolejlerle yarışır seviyede. bu yüzden 3-4 yaş gibi daha köklü, sistemli, gelecek vaadeden bir okula göndermeyi ve ileride alıştığı çevre ve belki de arkadaşlarıyla ilkokula da gitmesinin en iyisi olacağına ikna oldum. bu anlamda ekol okullar iyi olsa da fiyatları bizi çok aşacağından listeme alamadım. ayrıca ingilizcenin 1.dil olması da tercihimiz. çok pahalı fiyakalı okuldan ziyade, iyi bir eğitim, sınavlarda başarı, tatmin edici aktivite imkanı veren tüm bunları öğrencisini üzmeden boğmadan okuldan soğutmadan yapabilen okul isteriz herkes gibi fakat işin sonunda nereye varırız bilmem.

bu çerçevede evimize de yakın okulları araştırmaya başladık. gidip gördükçe benim de gözlemlerimi paylaşacağım okullar şöyle:

. istek vakfı, semiha şakir (çiftehavuzlar)

. ırmak okulları (caddebostan)

. ışık okulları(erenköy)

. çevre koleji (kozyatağı)

. avrupa koleji (acıbadem)

.efdal (çiftehavuzlar)

.eyüboğlu

bu okullar ve benzeri okul tavsiyeleriniz için görüş, deneyim ve duyumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim.


cevaplarınız için şimdiden teşekkürler,Bu soruyu cevapla


211 Cevap


jasmin77

Çevre de bu sene yüzde 50 zam ile 36000e çıkarmış ilkokul 1 fiyatını, bir srkadaşımın kızı orda 18000 di anasınıfı 36000 ilkokul 1 ücreti açıklamış.


zopatya

İstek vakfını düşünmeyin bence


cancun

şişli terakki vakfı okulları tepeören/tuzla

ırmak ben düşünmem. çok fazla maddi olarak imkânınızı var ise olabilir, tatiller, kıyafetler yüzünden okuldan almıştı kuzenim kızını 10 sene olmuştur. bir de çocuğun öyle bir ortamda eğitim almasını istememişti. çok fazla müsriflik vs.

bilfende ve ışık okullarında maddi düzey bakımında çok uçuk aileler ırmak kadar yok bence.

 

beklentilere göre ışık ve bilfenden ayrı ayrı memnun olan aileler var tanıdığım. ışık erenköyde kardeşim okudu. kampüs güzel. imkanlar güzel. o kadar para verince insan kampüs imkan vs olsun ister bence. bir bina bir küçücük bahçe benim için yeterli değil isterse eğitimi süper olsun.  

okan kolejinden memnun aileler de var. ama şişli terakki vakfı ve okan koleji tepeören tuzlada size ters sanırım.

istek vakfı ve eyüboğlu düşünmem.


jasmin77

Cancun eyüboğlunu hangi sebeplerle düşünmediğinizi belirtir misiniz? Kampüs faktörü mü yoksa ücretler mi?


cancun

eyüboğlu eğitimini devam ettirmesini isteyeceğim bir okul değil. veli, öğrenci profili, okul imkanları, öğretim kadrosu, kültürü vs bakımından. geçmişini bildiğim bir okul o yüzden önyargılarım mevcut. eskiden bildiğim olumsuzluklar ve eski komşumuzun geçen sene yaşadığı olumsuzluklar da var anaokulunda. tabii benim düşüncem bu. çok memnun olanlar da olabilir. eyüboğlu gibi doğa kolejini de düşünmem.

ışık, şişli terakki, bilfen, koç, alev benim düşünce tarzıma öğretmen öğrenci ilişkisi, veli profili ve ileride elde edilebilecek imkânlar açısından daha yakın. tabii en önemlisi çocuğun mutlu olduğu okulda olması. ilk sırada bu var.

bir de sezin ve sanırım İstanbul erkek vakfı ilkokulu var Çekmeköy'de. sezin de köklü bir okul. kardeşim oraya da gitmişti:) kardeşimin gitmediği okul kalmamıştır özel okul açısından. orda da enteresan olaylar ve veliler mevcuttu o dönemde:) kardeşim ilkokulda sezine gitti bir dönem İstanbul depreminden sonra. ortaokulu Üsküdar amerikanda okudu. lisede Erenköy Işık'a gitti. bu arada bilfenin sınavlarına girdi fakat gitmek istemedi beğenmedi. Koç'a da gitmek istemedi. genelde zor okullar tercih sebebi olmadı kendisinin:))Üsküdar Amerikan süper bir okuldu.zopatya

Evet ben de katiliyorum uskudar amerikanin ilkokulu sev sanirim. Orasi robert ayarinda br okul. Anaokulunu blmiorum ama.

Bilfen lerden memnun olan cok veli tanidim. Bunlar disinda alev okullari da uzak olur sanirim sze. Veya sisli terakki ama isik erenkoy de iyi br alternatf bence


cancun

evet sev. anaokulu var mı bilemiyorum.


homemaker

sevgili cancun istek vakfı için eleştirini öğrenebilir miyim? fiyat olarak çok makul ve evimizin dibinde, diğerlerini görünce biz de soğuduk ama gözleme ve tecrübeye dayalı somut sebebi öğrenmek isterim. şişli terakki ve sezin bize çok uzak malesef düşünemiyoruz.

eyüboğlu ile ırmak hemen hemen aynı fiyatlardayken ırmaktaki marka, tatil vs. sorunu eyüboğlu ve bilfende nasıl oluyor da olmuyor onu anlayamadım...

buradaki forumlarda yazılanlardan ışık okullarının hantal fazla disiplinli eğitim sistemine sahip olduğunu ve memnuniyetsiz deneyimleri okumuştum. sizce aksine iyi diyorsunuz, bu aşamada sanırım gidip görmekte fayda var. fiyatları konusunda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. özellikle anaokulu ve ilkokulu.jasmin77

Bir arkadaşım kızını Istekten Bilfene almıştı gecen sene, söylediği akademik olarak ve İngilizcesinin çok yetersiz oluşuydu ki Bilfene göre bile İngikizcesi yetersizse demek gerçekten bu konuda çok başarılı değiller çünkü Bilfen de İng Alanında akademik anlamdaki başarısı kadar iddialı değil. Bir de bu sene Istek 3 YAŞ grubu velileri 10 Kişilik grup olarak okul değiştirmeyi düşünüyorlarmış bir Arkadaşımın Arkadaşı da veliler arasındaydı hatta Eyüboğlu ile konuşmuşlar ama sonucu bilmiyorum.


homemaker

10 kişilik bir grubun okuldan ayrılmak için organize olması herkesi aynı noktada birleştiren rahatsız edici ciddi bir probleme işaret eder... keşke bu problemi öğrenebilsek. mümkünse sorabilir misiniz?Cevaplamak için Üye ol