bebeğim parmağını emiyor nasıl vazgeçirebilirim.

DUYGU soruyor: 4

Merhaba arkadaşlar.benim kızım 19 aylık ve doğduğundan beri baş parmağını emiyor.nasıl vazgeçirebilirim yardımcı olun ne olur bana.dün akşam kekik suyu sürdüm parmağına gene emiyor gene emiyor.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


BlogcuAnne

Benim oğlum parmak emmeyi 3 yaşında kendi kendine bıraktı: http://blogcuanne.com/2009/12/30/3-yasindaki-cocugumla-gurur-duyabilir-miyim/

Kendi kendine derken, ben yavaş yavaş ona parmak emmenin hem dişlerine, hem de baş parmağına zarar verdiğini anlatmaya başlamıştım. Bu da gerçekti -- ön dişleri öne çıkmaya başlamıştı, parmağını da yara yapıyordu.

Uzun zaman boyunca, onu sıkmadan ara ara bunu gündeme getirdim. "Büyüyünce" baş parmağını emmeyi bırakacağını söyleyip durdum. Sonra bir gün aniden "parmağına yara bandı yapıştıralım mı?" soruma evet cevabı verdi. O günden sonra baş parmağında yara bandıyla uyumaya başladı. O oldu.

19 ayda bırakmak için acele etmenin bir sebebi var mı? Eğer kendine bir zarar vermiyorsa (dişlerine ya da parmağına) o zaman endişelenmek için henüz erken diye düşünüyorum ben.


annegkc

benim oğlum karnımdan başlayarak hala emiyor parmağını ben doktoruma danıştım bu endişelenicek bir durum değil alışkanlık yaptıkları için ve benim oğlum emzik kullanmıyor bilmiyorum sizinki kullanıyormu ?ağzında boş kalmamsı için meşgul oluyor gibime geliyor ama netice olarak bence endişelenme kendi kendine bırakıcaklardır eminim,hem unutma parmağını emen çocuklar zeki oluyormuş öle duydum:)


burcukeklik

benim oğlumda yeni keşfetti yaklaşık 1 haftadır geceleri parmağını emiyor ve ben çok tedirginim çünkü kızkardeşim yedi yaşına kadar parmak emdi elini sardık acı oje kullandık ama bırakmadı diş yapısı bozulmaya başlamıştıki  parmağı inceldiği için tırnak etine battı ve iltihap oluştu ve kendiliğnden bıraktı ben şimdi oğluma geceleri eldivenli üstlerden giydiriyorum


ozguranne

Kızım bir süre parmak emdi, sonrasında kendiliğinden bıraktı. Elini çekmemek, üzerinde durmamak, görmezden gelmek en iyisi. Aile büyükleri varken zor oluyor, illa çekmek istiyorlar eli. O durumda dikkatini çekmeye başlıyor el. O nedenle görmezden gelip, ciddiye almamak, nasılsa geçecek diye düşünmek lazım özellikle küçük çocuklarda. Daha büyük çocuklar için tecrübem yok.Cevaplamak için Üye ol