beyzanın emme problemı var..

eminebilgin soruyor: 6

slm arkadaslar.. yenı uye oldum ben .. bı soru sormak ıstıyorum.. kızım ıkı gundur emmeyı reddedıyor.. agzına alır almaz gerı ıtıyor ve aglamay baslıyor.. sastım kaldım.. neden olabılır hıc bılmıyorum.. bıberonu emzıgı alıyor ama .. sılıkon uc denedım onuda alıyor.. ama sılıkon ucla ben bısey hıssetmıyorum sankı emmıyomus cekemıyomus gıbı gelıyo.. ne yapmalıyım acaba..yenıden normal emzırmemın bı yolu yokmudur??:((

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Sheeda

Aynı sorunu Efe bebekken biz de yaşadık, bizimkinin nedeni benim sütümün yetmemesiydi. Ben her ne kadar bunun böyle olmadığı konusunda inat etsem de 10 günlük kilo takibi sonucunda çok az kilo aldığı ortaya çıktı. Mama takviyesiyle bu sorunu çözdük.


didemnurcan

merhaba,
silikon uc olarak avent oneririm gayet hissedilir emzirebilirsiniz. meme ucu catlaklarım sebebi ile ben de kullanmıstım.


zeynepanne

yediğin farklı birşey sütün tadını etkilemiş olabilir
parfüm, sabun, losyon kullandıysan kokusu rahatsız etmiş olabilir
sıcaklardan olabilir

pes etme, emzirmeye devam


sibelspinu67

   

   Merhaba, kızınızın kaç aylık olduğunu yazmamışsınız , ayrıca kaç saat arayla emzşiriyorsunuz vs..

  * Çok sık emzirmeye çalışıyor olabilirsiniz
  * Emzirme tekniğiniz yanlış olabilir  ( renkli kısmın tümü ağızında olacak, altı temiz olacak, sıkı giydirilmiş olmayacak..)
  * Silikon uç kullanmasanız iyi olur, bu yöntemin biberondan farkı yok. Silikon uçla emiyorsa ayrıca, emzirme tekniğinizi gözden geçirmeniz gerekir demektir .
                                    Dr. Sibel Spınu
 


aysebanus

kızınızın durumunda düzelme oldu mu? oldu ise nasıl tekrar emmeye başladı? benim ikizlerin birisinde de aynı problem var.


eminebilgin

sevgili aysebanus
soruyu sordugumda kizim uc aylikti.evet tekrar emmeye basladi ama cok istekli olarak degil.. kizim alti aya kadar emdi sonra tamamen reddetti ve birakti..isteksizde olsa silikon uc kullanarak emzirmeye devam ettim..boylece alti ayi tamamladi...
 ikizlerine uzun omurler dilerim..sevgilerimle..Cevaplamak için Üye ol