6 aylık bebek kahvaltısı

nurturia soruyor: 2

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


fistikcik

Perfecto, bu konuda iki artı iki dört eder şeklinde bir doğru olmadığı için kimi doktor bebek ekmeği der, kimisi normal ekmek, kimisi hiç ekmek verme der, başka biri de bambaşka bir şey söyler. Bu yaklaşım farkları doktorların benimsediği ekole göre değişir, kişisel tercihine göre değişir, gözlemlerine göre değişir, bazen ise maalesef ürününü pazarlayan bebek ekmeği-maması vb. üreticilerinin "ikna gücüne" göre değişir. (burada "bazen" dediğimi tekrar belirtir, doktorlarımızın çoğunu elbette bunun dışında tutarım).

Dolayısıyla bebeğinize illa "bebek ekmeği" vereceksiniz diye bir kaide yoktur. "Bebek ekmeği" kavramının kendisi tuhatftır zaten. Bebekler taze besinler yiyecekleri yerde niye illa paketlenmiş, raf ömürünü uzatmak için içine mutlaka katkı maddeleri eklenmiş hazır gıdaları tüketsinler ? Konuya bir de bu açıdan bakmanızı öneririm.


dincelay

büyük kızıma aptamil içine tahıllı kaşık maması hazırlardım. Peynir yemediği için de peyniri içine karıştırırdım. (hala peynir yemiyor)Yumurtayı ve diğer şeyleri ayrı yerdi sadece. Ama Nilşafak tam buğday ekmeği ile yaptığın şey çok mantıklı geldi. Bu sefer bunu deneyebilirim ben de.
Cevaplamak için Üye ol