Uykuya dalamama dişten kaynaklanıyor olabilir mi?

birbebekannesi soruyor: 4

Bebeği uyku işaretlerini verdiğinde "kolaylıkla" uykuya dalıyordu. Bundan kastım biraz mırıldanmalar, dönmeler vs. Yaklaşık bir haftadır yatağa yatırdığım anda ağlıyor; öncesinde yatakta oturtayım diyorum, onda da ağlıyor. Yaklaşık 2 saatimiz ağlayarak geçiyor. Ağlamaması için uykusu kaçmasın diye fısıldayarak sakince konuşuyorum ama durmuyor; tabi şaklabanlık başlıyor:) O zaman keyfi kısmen yerine geliyor. Bunun alışkanlığa dönüşmesinden korkuyorum. Gece uykularımız aniden 7 den saat 10 a çekildi. Bu zaman içinde huzursuzuz oldukça...Henüz dişlerimiz çıkmadı, 8.ayımızı yeni bitirdik. Emekliyoruz; acaba bu dişin getirileri mi? Müdahale etmeyip saat onda uyumasına bir süre izin mi vermeli?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


laralara

Aynen benim bebegim.. biz de 8 ayligiz..


bellroad

6. ayına kadar saat 7-730 sularında hafif pıspısla kendi kendine uyuyordu. O aydan sonra uyumaz oldu :) 9da yatırıorum simdi uyumamak icin cok direniyor . mental buyume yasıyorlar sonucta, akılları oyunda kalıyor, uyuyarak sizden ayrılacagını dusunuyor, yalnız kalmak istememe ayrılık kaygısı baslıyor, ogrendiklerini tekrarlamak istiyorlar, misal benimki surekli donerdi simdi oturuo yatagın ortasında. dediginiz gibi dis agrısı da olabilir. bence erken yatırmaya zorlamak o 2 saatınızın iskence olmasına neden olur, ben artık uyuymuyorsa biraz daha oturmasına izin veriyorum 9.30 gibi zaten gidiyor:


birbebekannesi

laralara seninkiler ikiz galiba, çift uyku:) Bellroad benimki de aynı; döne döne uyuyordu, şimdi ise oturmak istiyor, yatırmak istediğimde çok tepki veriyor. Bende bebeğimi uyutmaya çalışıyorum, tabi o saatler kayıp oluyor; bebeğimle oynadığımda da alışkanlığa dönmesinden korkuyorum. Zaten oyunlarımız sabahki gibi keyifli olmuyor, pek bi mızmız oluyoruz:) 8 aylık gündüz uykuları az olan ve sabahta 6 da uyanan bir bebek için saat 10 oldukça geç...


laralara

yok tek bebek ama nedense iki tane olmuş,silemiyorum..Cevaplamak için Üye ol