Ev böcek ilaçlama yapıldı...

coffetea soruyor: 4

ev ilaçlama yapıldı.evden gitmenize gerek yok dediler..,kokusuz

zararsız denildi..
hatta başka bir hamile olan daire ve bebeği olan dairede yaptırdı.,şüpheli oldum için az sıkılsın istedim   dedim ben..

1 hafta sonra hamile olduğmu öğrendim...ve pimpirikliyim.
içim hiç rahat değil...?
sizce ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


mutluannelif

Biliyorum o ilaçları, biz de yaptırmak zorunda kalmıştık.Sizin hamilelik durumuna etkisi olacağını sanmam, az sıktırmakla iyi etmişsiniz.İlaçlamanın yapıldığı günün gecesi mümkünse bir diğer gün de evde yatılmaması evin sürekli havalandırılması iyi olur.

Bu ilaçların insan sağlığına zararı olmadığı söyleniyor ama ben de bu konularda pimpirikliyimdir.Eve çamaşır suyu sokmakta bile direndiğimi düşünürsek....Tamamen kişisel görüşlerimi yazdım, konunun uzmanları size daha yardımcı olabilirler.Doktor ziyaretinizde de doktorunuza danışırsınız, içiniz rahat olsun derim ben yine de.


Meowwow

tip doktoru degilim ama bocek ilaci etkilerini calisan bir enstitude calisiyorum bilim insani olarak. sirketi arayip hangi ilaci kullandiklarini ogrenin. internet uzerinden arastirma yapin. ya da burada yazin ben bakarim isterseniz. ne tip bocek ilaci olduguna bagli, cogu neurotoxin, hafif olani da var agir olani da var. eger etkilemis olsa semptom hemen baslardi diye dusunuyorum. eger sagliginizda bir degisiklik yok ise endiselenmeyin. ama ilerde bocek ilaci yaptiracaksaniz mutlaka kullanilan kimyasalin adini ogrenip kendi arastirmanizi yapin. genelde havasiz ortamda bu ilaca maruz kalirsaniz hemen etkisini gorebiliyorsunuz. bir de havaya mi sIkIldI , koltuklara, halilara mi? yani ucan bir madde mi kalici mi vs, bir suru cesidi var. havada ise belki cogu pencere kapi acik oldugu icin uctu gitti. halida ise belki yikatmaniz lazim? bilmiyorum dedigim gibi maddesine gore degisir. ama vucudunuza giren eser miktardaki cogu madde o gun disari cikiyor yani doz dusuk ise iciniz rahat olsun. 


coffetea

hamile olan daire yaptırınca .ben de onlara  güvendim. araştırmışlar ilacı içeriğini vs... çogunu su ıle karıştırdılar zaten dedi.ıslak zemin ve yerdeki parkelere salona kenarlara sadece yere sıkıldı... sevgili meowww...?

uçmuştur yani di mi çoktan ?
o gece de evde yatmadık bi problem yok denildi.kalabilirsiniz.
çok takıyorum gebelik başladı hassasiyet başladı :)
çok tşk.ler ...sevgiler.


Meowwow

O zaman içiniz rahat olsun :) sağlıkla ALIN bebeğinizi kucağınıza :)Cevaplamak için Üye ol