Keçi boynuzu nasıl yer

ayferemre soruyor: 9

keçi boynuzu unu yedirdiniz mi

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


GOGO05

pekmezini vermeye çalışıyorum şurup gibi 1 tatlı kaşığı


scanturk

Ben veriyorum bir çay kasığı yoğurt ile karıştırıyorum bazen yemeklerine ekliyorum


TuffGong

bende yoğurduna katıyorum 1 çay kasıgı.yogurt öğünümüz sorunsuz gidiyor bu sayede.nurturiada duydum ve öyle basladım.ilk kim paylaştıysa keçi boynuzu tozu bilgisini çoooook teşekkürler.


pinarsultan

Sutune balla karistiriyorum. Nesguik diye afiyetle iciyor. Yanliz gunde max. Bir tatli kasigi. Birde bir yasindan sonra kullanilmasi oneriliyor.AOA

Keçiboynuzunu, süt, yoğurt gibi şeylerle verirseniz hiçbir faydası olmaz. Süt ürünleri ve demir içeren şeyler  bir arada verilmez. 


İlla birşeyle karıştırarak vermeniz gerekiyorsa portakal suyu gibi C vitamini içeren şeylerle vermelisiniz. 


pinarsultan

Ben cok arastirdim keciboynuzunu, aktarlara da sordum. Verin de nasil olursa olsun oldu. Sut urunleriyle daha lezzetli oluyor. Neye dayanarak boyle yorum yaptiniz anlamadim.


GOGO05

demir içeren pekmez türevi gıdalar süt ürünleriyle birlikte alındığında hiçbir faydası olmuyor nötr oluyor ama portakal suyu ya da meyvesinde yani c vitamini içeren gıdalarla verildiğinde demir emilimi artaıyor yani faydası çok yüksek oluyor helede açken tavan yapıyordur heralde netten araştırabilirsiniz pekmezlerin süt ve yoğurtla verilmemesi gerektiği heryerde yazıyor


AOA

Merhabalar.. Daha lezzetli olabilir ama süt ürünleri pekmezdeki demirin emilimini engeller, hiçbir faydası olmaz o pekmezin.  Ama portakal suyu gibi şeyler demir emilimi artar. Çok sık yapılan bir hata ıspanakla yogurt vermektir mesela, aynı şey burda da geçerlidir. 


Çoğu insan yoğurdu ya da sütü tatlandırmak için içine pekmez katar ama bu çok yanlıştır. pinarsultan

Sizlerin bahsettigi pekmezin tabi ki sut ve sut urunleriyle tuketilmemesi asikar. Ama benim bahsettigim keciboynuzu tozunun sut veya sut urunlerine karistirilmasinda boyle bir durum soz konusu degil arastirdigim kadariyla. Keza pek cok kaynak sute karistirarak verilebilecegini Vurgulamakta.


Cevaplamak için Üye ol