Gündüz uykusu

ozge92 soruyor: 2

Merhaba bebeğim 4 aylık. Gündüz uykuları 30 dk yı geçmiyor oda zorla. Nasıl uzatabilirim. 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


mustafakereminannesi

Öncelikle anneliğinizi tebrik ederim. Ben de sizin gibi acemi anneyim ☺️ Ancak aynı problemleri yaşıyor olmam nedeni ile fazlasıyla araştırma yapıyorum. Bu araştırmalarıma istinaden aşağıdaki maddeleri uyguladığımda bebeğimin uyku süresini  bir nebze olsun uyutabildim :

- İyice doyurulmuş uyutmak

- altının temiz olduğundan emin olmak

- odanın bunaltıcı ve havasız olmadığından emin olmak

- bebeğin fazla sıcaklamadan uygun şekilde bir örtü ya da kundak ile uyutulması

-odanın gürültü ve fazla ışık almasının mümkün mertebe azaltılması ( bizim evde panjur var. Gündüz uykusunda yarım kapatmak işe yarıyor.)

- banyo yaptırmak (benim bebeğimde işe yaramıyor :)

-kısa süreli uykuda hemen yerinden almak yerine. Bir kez daha uyuması İçin teşvik etmek. Sallamak, emziğini vermek, yatış pozisyonunu düzeltip bırakmak vs. (Bu bizim için uyku süresini uzatmada çok işr yarayan bir yöntem) 

- tamamen Uykusu açılmadan hemen emzirip uykuya dönmesini teşvik etmek (tamamen doyurup uyutmamışsam bu yöntem ile tekrar uykuya dönmesini sağlıyorum. Böylece hem doymuş oluyor hemde uykuya devam ediyor.)

şuanda aklıma gelenler bunlardı. Umarın işinize yarar. Mutlu günler dilerim bebeğinizle 😊


yaso35

Merhaba benim kızım da 5.ayına yeni girdi bizim de gündüz uykularımız çok sıkıntılı 10 dk uyuyor uykuya geçiş aşaması da çok zor kucakta salliyoruz ama ağlıyor malesef gece de uykuya gecisi çok geç saat 23.00 oldu hâlâ uyumadi:( ne yapacağız bilemedik. Yukarıda arkadaşım yaptıklarını yaptım ancak hiçbirisi işe yaramadı. Sürekli okuyorum bu konuda ama nafile. Düzelir bir süre sonra inşallah diye umut ediyorum Cevaplamak için Üye ol