kamera

nalan soruyor: 7

Merhaba, haftaya çalışmaya başlayacağım ve evde bakıcı ile kalan bebeğimi işyerinden izleyebilmek için eve kamera koymayı düşünüyorum. Daha önce evine böyle bir sistem koymuş olan var mı. Bir güvenlik şirketi mi kurdu yoksa ;kendiniz mi kamera alıp kurdunuz....Yardımcı olursanız sevinirim...

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


zeyneb

Nalan, daha evvel bakıcı ile ilgili sorduğum bir soruya Senira kamera ile ilgili cevap vermişti, istersen bir bak ama bana da biraz daha fazla detay gerekiyor.


anneyazar

Bu kamera işinde Ankara'da tecrübeli aradaş varsa bana da yardımcı olabilir mi acaba?


sekoya

merhaba nalan..  hamileliğim sırasında evimize kamera sistemi kurdurduk, önce gizli tutmayı planladığımızdan küçük kameralar seçtik, evimizde zaten alarm olduğu için ve çeşitki yerlerde gözleri olduğundan hiç farkedilmez bir şekilde döşendi, o sırada henüz bakıcı da başlamamıştı.. işe başlayan ilk iki bakıcı evde kamera olduğunu hiç bilmedi.. evde kısa süreli yalnız bıraktığımda eve gelince farkettirmeden seyrediyordum.. ancak daha sonra kamera sistemi olduğunu açıklamanın çok daha caydırıcı olacağına karar verdik ve bu sırada şu anki bakıcımız işe başlamıştı ona sistemi baştan söyledik.. sistemin esas faydasını işe başladıktan sonra görmeye başladım, Mira 6,5 aylıkken işe döndüm.. ve işyerimden evi seyretmeye başladım.. işyerindeki laptopumda kısıtlar olduğundan kendi laptopumu yanımda taşıyorum çoğunlukla, gayet güzel seyrediyorum.. Mira nın sesi bazen odamdan dışarılara taşıyor, herkes çok eğleniyor.. bazen canlı seyrederken veya kayıt seyrederken gördüğüm ve uygun bulmadığım hareketlerini şöyle yapıyorsun, öyle yapma böyle yap şeklinde uyarıyorum.. heran izlenebileceği fikri ile hareket ediyor, örneğin Miranın yanında cep telefeonu ile konuşmasını istemiyorum, eğer yakalarsam problem olacağını biliyor ve cep teline elini bile sürmüyor..
bazende laptopu taşımaya üşenip teamviewer isminde daha önce bilgisayarlara yüklediğim bir programı kullanarak işten evdeki bilgisayarıma bağlanarak seyrediyorum. 
biz merkezi ankarada olan bir şirkete yaptırdık, sanırım Met Güvenlikdi adı, isteyen olur ise tel ve isim verebilirim..


nalan

Çok teşekkür ederim; siz eve bir kayıt cihazı aldınız mı yoksa evde sürekli bir bilgisayar açık kalmalı olan sistemi mi seçtiniz...met güvenliği araştıracağım ben tşk.


sekoya

kayıt cihazı aldık, 0 533 320 78 33 Mehmet Tosun, firmanın istanbul ofisinin müdürü, benim adımı vererek konuşabilirsiniz, tabi sekoyayı değil:)
Âlâ Birsen, derseniz hertürlü kolaylığı gösterir en azından bilgi ve fiyat alırsınız..
merkezleri Ankara da..


anneyazar

Sekoya bu benim için de çok güzel bir cevap çok teşekkürler :)


scandinav

ben de bu konuyu düşünüyorum..Zar zor iyi bakıcı birini buldum, kocaelideyim..kameraya karşı çıkan bakıcı oluyormu?İstanbuldan sistem kurdurmayı düşünüyoruz..Kayıt cihazı dediğniz nedir?b ilgisayara bağlı dediğiniz nedir? Memenun kaldınız mı? Ben de bakıcım başlamadan mı yapayım yoksa o gelince taktırmadan soyleyeyeiim mi karar veremedim..??Cevaplamak için Üye ol