Yedirmediğiniz Sebze-Meyveler Var mı?_

snotra soruyor: 10

17 aylığız; bakla, patlıcan, mantar, ananas tadı bilmiyoruz. Başkaca yasaklı gıdalar var mıdır? 


Özellikle mantar.. Ne zaman yedirilmeye başlanır? 

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


leylalperzeynep

ek gıda ya geçince bende kendim ne yediysem ona da verdim.şimdi yemesi çok güzel maşallah .mantarlı çorba yapıyorum çok güzel oluyor ve çok seviyor.onun dışında mantarın saplarını alıp güzelce yıkayıp içine kaşar rendesi koyup fırına sürüyorum.onı da çok severek yiyor.


Annegozuyle

birkaç aydır mantar, bamya filan veriyoruz. ananas verdik yedik. bakla verdik ama sevmedi. biz de ısrar etmedik. brokoli, marul gibi yeşil sebzelere bayılıyor. genelde biz ne yersek onu vermeye çalışıyorum. bir tek patlıcan vermedim. ama patlıcanlı yemeklerin suyundan, kıymasından veriyorum.


yaseminun

dağlar kızı marulu nasıl veriyorsun yaprak yaprak mı,yoksa salataya doğranmış gibi mi,ben biraz korkuyorum acaba boğazına yapışırmı diye


ra_she_de

yaprak olarak da salata olarak da veriyorum ama hep başında duruyorum yeşillikler bana da tehlikeli geliyor boğazına yapışır diye. yaprak olarak kendi büyük parça koparıyorsa alıyorum salatayı da ufak parçalar halinde yemeğin yanında veriyorum


fulyaderin

bizim allerjik bünyemizden dolayı yasaklarımız var.y fakat, kuru meyvaları çok seven ve tüketen bir aileyiz,doktorumuz kuru meyvalardaki yüksek potasyumdan dolayı böbreklere ciddi bir yük bindiğini,çocuklarda tüketimine dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetmiştisnotra

Peki ciğer konusundaki düşünceleriniz nasıl? Ben birkaç kez Arnavut ciğeri şeklinde yedirdim, çok sevdiler. Hatta yanında soğanla :))


Bir de.. Kızartma meselesi.. Patates kızartması ve sigara böreği verdim bir iki tane ama içim pek rahat etmedi.  

Organik olmayan patates, mısır, domates de çok sakıncalı diye biliyorum. Susamlar da Çin'den geliyor ve küflü oluyormuş, dolayısıyla simit vb. bizde tüketilmiyor. Elimizden geldiğince çocukların yediklerini organik almaya çalışıyoruz. Salça, tahin, pekmez gibi.


larem35

kan yapıcı ozelliğinden dolayı ciğer tavsiye ediliyor.bebeklere haşlayıpta pure şeklınde hazırladıktan sonra çorbalarına katarak yedirmek daha doğru gibi geliyor.her turlu gıdayı kızartmak zararlı zaten.ben oğluma kofteyı bile fırında yada ızgara şeklında hazırlayıp veriyorum.


kem

bende7aylıkken domates veriyordum.balbocegim

az önce sakatatlarla ilgili şu http://www.nurturia.com.tr/questions/e4d46a5f-24eb-47a4-8f8a-9eb1010c5ad1/1/beyin-nasil-pisirilir soruda verilmemesi gerektiğini okudum.
 ben ciğer yediiriyodum aslında kızıma. çok yemek istemesede az az veriyodum


ekim_

patlıcan nikotin içeriği nedeniyle,

Bakla favizm yaptığı için,
Bamya tam olarak yasak değil.posa içeriği fazla olduğu için rahatsız edebilirCevaplamak için Üye ol