alıştırma bardağı

okanumut soruyor: 10

Merhaba,

Şimdiye kadar Avent'in biberon ve emziklerini sorunsuz kullandım, fakat alıştırma bardakları ile ilgili yorumlar genellikle olumsuz..
Siz ne önerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


anneyazar

Alıştırma bardağı başlangıçta avent almıştım ben de ama 6 aylık bebekde çok kullanışlı olmamıştı. Küçük kahve fincanı ile çok dikkatli bir şekilde verdim şimdi kendisi fincanını kullanıyor. Ama 5 ay su vermek için erken bildiğim kadarıyla.okanumut


Anneyazar, evet, su için erken..ben de meyve suyu vs.. için istiyorum...biraz da kavrayabilmesi için..

Yeşilanne, benim baktığım da bunun renklisi sayılır:)


YesilAnne

okan umut , ben oğluma alıştırma bardağında su, ve bitki çayı dışında hiç bir şey vermiyorum. Nacizane fikrim eğer alıştırma bardağında meyve suyu verirseniz boğazına kaçma ve meyve suyundaki asidik etkiyle boğazını rahatsız etme, öksürtme gibi bir tecrübe yaşayabilirsiniz.
Çünkü alıştırma bardağının en önemli özelliği bebek vakumladıkça sıvı geliyor ve 3 delikli suluk sistemi olduğu, sıvı bolca geliyor.

6 aylık bir bebekse anne memesini ya da biberonu kuvvetli vakumladığı için aynı şekilde bu bardağı da vakumlayacak ve ilk etaplarda alışana kadar boğazına kaçacaktır.
Ben ürünü tavsiye ederim yumuşak suluk ucu diş kaşımadada çok işle yarıyor. Fakat 6-7 ay arası vermeye başlamanızı öneririm.


okanumut

Teşekkürler yeşilanne.. Delik kısmında haklısınız..

Dediğim gibi ben de şu an kullanmak niyetinde değilim.. dr'umuza sormadan da başlamayacağım..  biraz tez canlılık ediyorum açıkçası..anneyazar

Meyve suyu için hele çok erken:) Yeşil anne özetlemiş zaten:) Hiç de acaele etmeyin ne şanslı bebek ki hala anne sütü alıyor :)


okanumut

Sağol anneyazar..

Aceleciliğim başlamak için değil.. tedarik etmek için:)..  stokçu bir yanım var da benim..
Umarım daha da almaya devam eder sütümü, tek göğsümü emen bir bebeğim var:(.. 


anneyazar

Sakın vazgeçme benim bebeğim 5 aylıktan 10 aylığa kadar emmeyi reddetti sdece uykuda verebiliyordum. 10. aydan itibaren ben herhalde bu iş buray kadar derken kendisi gelip istemeye başladı :) Sütünü verirken özellikle istemediği göğsündeyse çok komik bir şey yapıyormuş gibi kahkahayla gülmeyi dene mutlaka. Aslında ben de senin gibi önceden araştırmaya başlamıştım bardağı şimdi sen yazınca anımsadım:) Pranayama

Ben de Avent'in bu bardağını aldım 6 aylıkken. 9 aylık oldu hala kullanamıyoruz. Diş kaşıma için kullanıyor Alp. Zaten su içiremiyorum hiçbir şekilde. Biberonda su olduğunu görünce bağırıyor. Kaşıkla içti birkaç gün, şimdi onu da tükürmeyi öğrendi :( Maması az suyu bol birebon maması hazırlıyorum susuz kalmasın diye.


YesilAnne

Senira ilk zamanlar oğlumda reddediyordu. Ama biz her fırsatta aa hadi al bakalım su iç diye eline verdik. İlk zamanlar sadece diş kaşımak için kullanıyordu. Sonra yerde oyun oynadığı örtüsüne oyuncaklarınn yanına koymaya başladık. Bir süre sonra varlığına alıştı. Baktık ki eline alıp içmeye çalışıyor, yardımcı olduk içti. Bir süre sonra tamamen alıştı. Şimdi gün boyu ihtiyaç hissettikçe içiyor.
  Bence denemediyseniz onun heran ulaşabileceği bir yerde bulundurun. İşe yarıyorCevaplamak için Üye ol