Tasarruf tedbirleri

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ediluj

Benim ücretsiz izne ayrılma imkanım olmadı malesef en iyisini yapmışsın herseye değer en az bir altı ay bebekle kalabilmeye..Biizmde ödemelerimiz, birde gereksiz harcanan her para artık çocugumuzun hakkındanda gidiyor diye dusunerek bende eskiye nazaran daha tasarruflu olmaya calışıyorum. 
  İndirimleri takip ediyorum alışveriş için.(özellikle internetten)
  Bebek (özellikle oyuncaklarda) eşyalarında da çocugu olan arkadasların verecekleri 2. el eşyaları reddetmiyorum(zaten cok az kullanılıyor)gereksiz bir şey almamak içinde alacagımla ilgili internetten yorumlara bakıyorum,kullananlar memnunsa alıyorum..


tugbaaa

güzel bir başlık olmuş. yarın itibariyle ben de ilk kez maaş almayacağım ve 3 ay böyle olacak. geçen ay biraz kenara para koyabildik ancak 1 ay yeter. sonrası için ben de düşünüyorum neler yapabiliirm diye. 


şimdilik kendime alışveriş yapmıyorum. ev içinde aynı şekilde dekorasyon için para harcamamaya çalışıyorum. dışarda yemek yemekten vazgeçemedik haftada 1 kez:))

ama başka neler yapılabilir bilmiyorum?


selencem

Ben izne ayrılmadım ama gene de bebekten sonra zorlanmaya başladık. Kendinize hiç birşey almayın, evinize de. Hatta biz zorunlu hediyelerin bütçesini bile kıstık. Bebeğe de sadece kullanışlı şeyler alın. Bir kez giyeceği kıyafetlerden kaçının. Oyuncak, puset gibi eşyaları buradan 2. el alabilirsiniz. Markete liste yapıp gidin, promosyonlardan faydalanın. Dışarıda yemek yemeyin, taksi ve araba yerine toplu taşıma tercih edin. Doğumgünleri vs gibi ailenizin sizlere hediye alacağı okazyonlarda onlardan işlevsel hediyeler isteyin.Cevaplamak için Üye ol