süt

eltu soruyor: 9

anne sütünü arttırmak için denemediğim şey kalmadı o kadar şeye rahmen yinede sütüm bol değilmis gibime geliyor.
çalıştığım için gün içinde sağıyorum sütümü ama birgün güzel geliyorsa sütüm birgün az geliyormus gibi oluyor ve moralim çok bozuluyor. su an bile rezene çayı içiyorum.
sizlerinde deneyipte faydasını gördügünüz seyler varsa lütfen paylaşın.
kendime dert etmeye basladım artık.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


sevin

Canım yemeğini iyi ye, tahin ve pekmez de yapıyo süt, yeşil soğan-yeşil sebzeler...


yasemin_ekin

süt moral işi, bir gün isyerinden 400cc'ye yakın sütle gelirken ertesi gun 150cc'yi zor yapiyordum. Moralini bozma. Su anda ek gidadayiz, 40cc anca sağabiliyorum, alıştım artık. Ama eskisi kadar dikkat etmiyorum kendime: o kadar cok su icmiyorum. En etkili sey su icmek sanirim. Ben aliyordum yanima 1.5ltlik bir sise, yavas yavas iciyordum onu.

Benim deneyimim roka benim sütümü arttiriyordu. İsyerindeki odamda rezene (aktardan aldıgım tane rezeneler), poset isirgan cayi ve hipp-humana still tea'ler var. bir ara odam rezeneden dolayi raki icmis gibi kokuyordu:)))


sbeser

Ben de sağdığım zaman max 60 cc geliyordu ve yeterli beslemiyorum diye çok dertleniyordum ama çok sonra öğrendim (ki o zaman artık Can'ı emzirmiyordum) keşke daha önce bilseydim dedim. Eğer çocuk günde 5-6 kere çişini yapıyorsa anne sütü çocuğa yetiyor anlamına geliyor. Eğer sizdede durum böyleyse dert etme sütüm gelmiyor diye.


sevin

Kızlar ben 3,5 ay bebeğimi emzirdim.1 yaşına kadar sağarak verdim.Max. günde 560 cc sağdım.Sonra 360, 270 derken 200e düşünce kestim.Bebek 1 yaşındayken 200e düşmüştü.İlk 2 ayda günde 6 litre içtiğim oluyodu suyu.Ve çok olmadı sütüm.Günde 1 öğün mama verdim.Ama ne zaman yemeğimi çok sıkı yedim geldi.Geldi ama 11 kg aldım..Tahin-pekmezde çok yedim.Humana içtim..Kuzeytu

Ben yeni ek gıdalara geçtim. Ve bana da sürekli yetmiyormuş gibi geliyordu. Doktorumuz surekli yeterli kilo alıyor sen takıldıkça azaltırsın sütünü diyordu. En çok faydasını gördüğüm şey SU oldu. Bir de aksatmadan her Pazar balık yeriz ve yanında roka. ROKA acayip arttırıyor sütü. Bir arkadaşım günde 1 demet roka yiyerek sütünü çokkk bollaştırdı. Rokayı tek başına sevmiyorsan (ki ben sevmiyordum) rokayı iki iki doğra, içine havuc rendele ve balzamik sirke ve zeytinyağı ekleyerek bir salata yap çok güzel oluyor. (Tercihe göre içine ceviz ve peynir de çok yakışıyor)


asna

http://hayalalani.blogspot.com/2009/10/anne-sutunu-artrmann-yollar.html bakmanizi tavsiye ederim...

(sevgili blogsahibi hayal, okuyorsan, izninle... :)


yasemin_ekin

Kuzeytu, ROKA sizde de ise yaramis super. Ben tesadufen kesfettim, baska da kimseden duymamistim. Bu arada Nane ve maydanoz da azaltiyor diye biliyorum.


meycan

Rokanın süt artırıcı özelliğini ben de biliyorum. T
Tarifteki salatanın da bizzat tadını biliyorum, süperr...


Annegozuyle

Hergün aynı saatte sağmak da faydalı. Moral + su bende en işe yarayanlar.
Bir de ne alaka ama kremelı bisküvi işe yaradı:)


Cevaplamak için Üye ol