Alıp da kullanamadığınız ürünler...

melusina soruyor: 10

Arkadaşlar bir heves gördüğümüz her şeyi almak istiyoruz ama sonra hiç kulllanamamktan pişman olaktan korkuyorum. Nasipse bebeğim eylülde doğacak. sizlerin aldığı ama sonra pişman olduğu ürünler varsa öğrenmek istiyorum

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


Marlasinger

Yoğurt makinesini ben de aldım ve çok kullandım plastik kokusu da olmadı zaten alet çalışırken kapaklarını takmıyorsunuz,yoğurt mayalandıktan sonra saklamak için kapakları takabilirsiniz eğer koku yapıyo diyorsanız da başka bir kaba aktarabilirsiniz ben çok memnun kaldım.
Benim aldığım en gereksiz şeyler biberon ısıtıcısı cezve çok daha fazla işe yarıyor.Bebek telsizi sadece 1 kere hevesle kullandık.O dönencelerden bende aldım kullanmadım.Dondolino beşik kızım için aldım uyur içinde diye uyumayı bırakın içinde durmuyor bile.Mama sandalyesi oğlum 1 ay falan kullandı,kızım daha kullanmaya başlamadı umarım o kullanırda aldığıma değer.
Daha aklıma gelmeyen şeylerde olabilir ne kadar çok gereksiz şey almışım:(


Deynerya

Kullanılacaklar kişiden kişiye değişiyor. Dönence benim için tam anlamıyla bir kurtarıcı yatağına koyduğumda 10 dk. kadar bakıyor (10 dk. benim için çok büyük bir zaman dilimi).

Bebek telsizi benim için olmazsa olmaz, kapısını kapatıp telsizi yanıma alıyorum gürültülü zamanlarda. (Evin büyükliğine göre değişebilir buda)

Banyo ayaklığı ve filesi olmasa hergün yıkanamazdık eğil kalk zor olur diye düşünüyorum.

Mesela göğüs pedi almıştım, slikon başlık almıştım onlar kaldı bende.

Minik beşik aldığıma pişmanım ama kendi adıma çünkü beşikten çok arabasının parçası olan portbebede yatırdım çok uzun zaman. Şimdide beşik küçük kaldı :)


hulya_defne_mert

hakikaten yoğurt makinasının yaptığı iş yalnızca sıcak tutmak. battaniyeye sarıp da mayalamak çözüm olabilir. yani alınacaklar listesinde zaruri değil bence.
bebek telsizi benim için de olmazsa olmaz. akşamları odasının kapısını kapatıp kocişle film izlerken kızı başka türlü duymak mümkün olmaz.
dönence de aynı şekilde. benim kızım uyanınca hiç ağlamaz mesela. biz uyandığında dönencesiyle konuşmasından anlıyoruz. kendince neler anlatıyorsa o oyuncaklara..


hacer

-yenidoğan eldivenleri- hiç kullanmadık, ne zaman taksak çıkıyordu onun yerine çoraplarını ipleri tırnak arasına sıkışabilir endişesiyle ters çevirip taktık 3. ayında ellerini tanısın diye bıraktık.
-mama ısıtıcısı- eşim aldı hevesle iki kere falan kullandı tezgahta kalabalık yapıyor.
-yenidoğan bereleri şapkaları- asla kullanamadık.
-bir sürü emzik- aldık sonunda nukun bi emziğini sevdi gerisini birilerine veririz diyoruz.
-avent biberonlar ve 1,2,3,4 nolu biberon başlıkları ve suluk başlığı- bpa free değil diye kenarda duruyor.
-uyku tulumu -ev çok sıcak olduğu için hiç kullanmadık.
kusmuk yastığını hala kullanıyoruz yan yatırma yastığını 3. ay sonuna kadar çok rahat kullandık ama ikisini de kardeşimden devralmıştık para vermedik.
-yatağa takılan dönence- park yatağımız olduğundan kutusunda duruyor, mobilya yatağı olduğunda dönence için çok geç olacak :(
-şarkı söyleyen renkleri öğreten yatağa bağlanan köpek oyuncak- çok sevdik ama yine yatağa bağlanamadığı için yine kutuda bekliyor birine hediye edeceğiz.
-garmastan krem- kısa süre lazım oldu kardeşiminkini kullandım hatta gerek kalmayınca kalanını geri verdik.
4 ay için epey uzun bir liste oldmuş bakınca allah devamından korusun...


nesejoy

banyo yakligi ile ilgili: herkes cok kullanisli demis ama ordan bebgini dusuren arkadasim var, islak bebek cok kaygan olabiliyor. o yuzden ben cesaret edemedim. Lansinoh kimine gore degisiyor ama genelde kurtarici, ben keske ilk emzirmeye basladigimda kullansaymisim. 3 ay catlaklarim gecmedi bu yuzden.


bebek eldivenleri: son derece gereksiz, cocugun kendini tanimasina izin vermiyor, yenidogan bebekler dokunarak dunyayi tanirlar
biberon isitici: dogdugundan beri mama vermemize ragmen hic ihtiyac duymadik
kanguru: kucukken etrqfi gormeiyor diye istemiyordu, buyuyunce agir geldigi icin ben takamadim. sling daha kullanisli gozukuyor
donenceti ilk zamanlar almamistim, sonradan pisman oldum. belki de kendiliginden uyumasina yardimci olurdu.Tunam10

ozgüranne memepompasının markası neydi.bende almayı düşünüyorum da.


nisa06

zıbın


barok

uyku tulumu , banyo siperliği , kangurupolen

patikli tulum,ikisini de afakanlar bastı
kraft travel sistem bebek arabası,ne arabası,ne ana kucağı rahat değildi.krafta şikayet ettim,dönüp cevap bile vermediler.uğraşmadım,bodrumda yatıyorlar.
avent biberon seti,geniş ağızlı diye beğenmedi bebeler.
kanguru,ikisi de sıkıntıya gelemedi.sıfır halde ellere yar oldu.


ng1789

Emzirme yastığı bence gereksiz, evden bir yastık da işi çözüyor. Bir de bel koruyucu diye bir şey almıştım, onu da hiç kullanmadım.Cevaplamak için Üye ol