Emzik ne zaman verilmeli ?

buhar soruyor: 6

merhaba...
38 haftalık hamileyim, bir oğlumuz olacak inşallah bu gğn yarın bekliyoruz :)
kızımda doğar doğmaz emzik vermiştik,hatta hastaneye götürmüştük orada vermiştik,sonra bunun çok da doğru olmadığını öğrendim, bebeğimde emme problemi yaşadık çok isteksiz emdi, 4 ay ancak emzirebildim oda mama takviyesiyle, emziğe bağlamıyorum bunu tabi ama nerede yanlış yaptım diye çok düşündüm.. kızımda yaptığım hataları tekrar etmekten korkuyorum esasen.. emzik çok kurtarıcımız oldu, çok rahat uykuya geçti, mızmızlıklarında kurtarıcımızdı vs. inşallah oğlumdada böyle olur. ama tam olarak ne zaman vermeye başlamalıyız biraz kararsızım.. 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


tugcefatih

Ilk iki ay onerilmiyor emme gudusunu bastiriyormus


BaharK

Ben de yeni doğum yaptım. Doktor ilk 1 ay onermemisti. Biz de 1 aylık olunca verdik.


nevinc

Walla benim kizim almadi oglumu eve gelir gelmez verdim o atti ben verdim benim kurtaricim oldu resmen demem o ki 1-2ay sonra hic almiyabilir ve kizinizda var cok zorlanirsiniz sevgiler :)


ervanin_annesi44

Bence bebekle alakali bir durum. Oğullarma hemen verdim kizima vermemek için baya direndim ama bebek emerek uyumak isterse emzik kurtarici. Bence hemen ver emzik i bilsin ama agzinda tutma sürekli. Bolca emzirirsin inşallah sever emmeyi biraz büyüyüp 1 2 ay oldugunda emzikle uyutursun. Allahim kolay doğum sağlıklı bebek nasip etsin. Güle güle büyütün.


ayca07

ben de doğum yapalı 5 hafta oldu...Ben hemen hastanede verdim, çok şükür hem meme emiyor, hem de emzik alıyor; ikisinden birine alışma sorunu yaşamadık henüz...
Bence 1-2 ay beklerseniz, emzik için geç kalmış olabilirsiniz...


aras14

merhaba ben de oğlum doğar doğmaz hastanede emzik vermek istedim hatta doğum cantamızda da vardı ancak bebek hemşireleri verdirtmedi bana.sonrasında da doktor verdirtmedi. ama benim oğlum durmayan ve emerekuyuyan bi bebek olduğu için ben verdim. ilk bir ay anlamıyodu alıyodu ancak bir aydan sonra kesinlikle istemedi. kvalidem zorla agzına tıkıştırıyodu ama bu sefer de oğlumun midesi bulanıp kusuyodu. o yuzden bi daha da asla zorlamadım. almayan bebek almıyo yapacakbişi yok :))) hala da zaman zaman veriyorum.dişetlerini kaşıyıp puffff diye agzından fırlatıyo :)))Cevaplamak için Üye ol