şeker yüklemesi

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ayberke

Birşey yapmaıza gerek yok.glıkozu içmeden öce kan alıcaklar birde içtikten 1 saat sonra alıcalar .Sonrasıda sonuç çıkıyor.Eğer 140 veya 150 nin üzerinde çıkarsa bu sefer 100 grlık şeker yüklemesi 3 saatlık onu yapıyorsunuz.


ozgu_naz

hem açlık hem tokluk istemişti doktorum benden.sıkı bir kahvaltı ballı yağlı reçelli falan  ve 1 paket çikolata üzerine tokluğu yaptı.glikoz içmemiştim ben


metalhead

Merhaba,

Ben de 50 gr. glukoz yüklemesini 1 ay önce yaptırdım. 12 saatlik açlıkla gitmeniz gerekiyor, ölçümden önce su bile içmemelisiniz. Sabah 8-9 civarında giderseniz hem daha az zorlanırsınız hem de daha doğru sonuç elde edilebilir. Bunun için akşam 8-9'dan sonra bir şey yememeniz gerekiyor. Önce aç karnına kanınız alınıp açlık şekeriniz ölçülüyor, ardından 5 dk'da 50 gr. şeker bulunan bir çözeltiyi içmeniz isteniyor. Pek çok özel hastanede bu sıvı hafif mayhoşlaştırılmış bir lezzette veriliyor. Sıvıyı içtikten tam 1 saat sonra tekrar kanınız alınıp bu defa da tokluk şekeriniz ölçülüyor. Aç karnına gitmek bu testin en önemli kuralı. Umarım sonuçlarınız iyi çıkar.


nadia

hayir 50 gramlikta aclik tokluk farketmiyor. 100 gramlikta aclik gerekli.


burcak

Doktordan doktora nasil degisir anlayamadim ama ilk oglumda da

simdiki hamileligimde de toplamda 3 kere 50 grlik yuklemeyi 12 saatlik acliktan sonra yaptirdimgokalpileseyrialem

Birçok anne zaten soruna cevap vermiş. Ben sorduğun soru gıyabında bu cevapları okuyan ve ilerde okuyacak anne adayları için bu tip soruların cevabını genel olarak kaleme aldığım yazımı eklemek istiyorum.
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/09/hamilelikte-merak-edilenler.html
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2010/09/hamilelikte-merak-edilenler-ek.html


seres_esra

bana gece 12 den sonra birşey yeme demişti doktorum kan alıyolar açlık şekerine önce bakılıyo glikozu içip aç karnına böööööğğ aklıma geldi şimdi o gün 1 saat bekliyosun tekrar kan alınıyo sanırım yüksek çıkarsa 100 gr daha verip tekrar alıyolardı ama allahdan benim normal çıktı ikinciye gerek kalmadı yoksa açlıktan bayılabilirdim :))


ema

50 gr glikoz yüklemesinde önce açlık alınır diye biliyorum bayağı değişik bir yol izlemişler sizde dilerim bir şey çıkmaz.

Ben, 12 saat açlıktan sonra ilk aç sonra glikoz surubunu içtikten 1 saat sonra kan alıdılar.Açlık 75 tokluk 90 çıkmıştı.Ben yapılması gereken bir test diye düşünüyorum diabeti yüksek çıkan bir arkadaşım 29 haftalık doğum yaptı dikkat etmek lazım yediklerine hamileyim diye her şeyi zaten baştan beri yememek lazım.Geçmiş olsun.ema

Sana diyeyim :)))normal iyisin diyecek devam et böyle.


ayberke

Sonucunuz süper çıkmış sizde bir tehlike yok.100 gr yüklemeyede gerek yok.Size güzel birhamilelik diliyorum.


Cevaplamak için Üye ol