gece emzirme

arda_ece soruyor: 7

merhaba,
6 . ayını dolduran oğlum geceleri hala daha 2-2,5 saatte bir uyanıyo,bazen biberon bazem meme veriyorum çünkü hepsine sütüm yetmiyo. dr kaşık mamasını biberonda yapıp vermemizi önerdi ama hala değişen bişey yok, bu kadar sık uyanması normal mi arkadaşlar??napabilirim??

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


mona_roza

hmm bide o zmn şu geldi aklıma gece sürekli uyanan bebeğe aç bu deyip hazır mama vermekde yanlış mı oluo


mona_roza

hmm bide o zmn şu geldi aklıma gece sürekli uyanan bebeğe aç bu deyip hazır mama vermekde yanlış mı oluo


arda_ece

ya kızlar valla çok üzülüyorum bu duruma ben, 6,5 ay oldu 2 satte kalkıyo ve kalktığındaki bağırıp ağlamasını duymanızı isterim, ortalığı yıkıyo. sanki bi yerine bişey yapmışsın canını çok acıtmışsın gibi.
naapcağımı bilemeyip biberon yapıyorum tabi.
o zmn iyice körüklemiş mi oluyorum ağlamasını acaba. ama bu arada biberonu ya da memeyi aldığında uykuya dalıyo, ben de açlık diyorum.
herşey baştan aşağıya hata mı şimdi ya??


arda_ece

tahıldan yaparsam 60 cc den sonra yorulup vazgeçiyo ama devam sütü yaparsam 150 cc bile bitirebiliyo.
bişey var ama çözemiyorum işte..


ZeynepYenice

bi çocuk doktoru bebekleri 8.9.aydan sonra gece beslemesini kesin, yoksa alışkanlık haline döner sürekli geceleri uyanır demişti, ha birden nasıl kesicez derseniz de, her kalktığında sadece su verin bir kaç gece sonrası uyanmacaktır demişti, tabiki bebekten bebeğe değişir bu durum sanıyorum ama denemekte fayda var..


CokBilmis

Tracy Hogg "bir adım gerid edurup bakın" der. En iyi annesi anlar bir çocuğun neden uyandığını.

1. Oda çok sıcaktır. Terlemiş, bunalmıştır. Mesela ben sıcakta hep kabus görürüm.

2. Kendi kendine uykuya dalmasını bilmiyordur. Uyku döngüsü arasında uyanmıştır. Çok da uykusu vardır ama uykuya geri dalamıyordur. Sinirinden ağlıyordur.

3. Uykuya dalması için kendisine bir uyarıcı veriliyordur. Biberon ya da anne memesi ya da sallanma olabilir. O uyarıcıyı almadan uykuya dalamayınca geriliyor ve "Ben neden uyuyamıyorum. Mememi verin/sallayın beni" diye bağırıyordur.

Ayrıca ağlamanın sinri bozmaktan başka zararı yok.

Çocuğun aknrı toksa, altı temizse ve annesi de yanındaysa ağlayabilir. Ağlamak mesela sakinleştiricidir, ağrı gidericidir. Ağrısı bile olan bebek ağladıkça rahatlar. Eğer her şey yolundaysa bırakın ağlasın (ağlatmaya %1500 karşı olanalr var, biliyorum, ama bu da benim görüşüm)


arda_ece

kızlar valla deneme yanılma gidicem biraz bunları denicem oğluşa söken olursa haber veririm:) çok teşekkür ederim hepinize..
Cevaplamak için Üye ol