ataşehir anaokulu

dogukanege soruyor: 3

merhabalar,

ataşehirde anaokulu arayışı içerisindeyim...Ayşegül Anaokulu hakkında fikri olan yada şu anda bu anaokulunu kullananların fikrini alabilirmiyim? seçim yapmakta kararsız kaldım...
teşekkürler

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


sngdnm

Eylem Cansu ile Yiğit sanırım çok yakın yaştalar. Kızım çok hareketli ve açık havada vakit geçrmeyi seviyor bu nedenle dediğin gibi fiziki şartlar, buna ek olarak yuvada güvenlik görevlisinin olması, çocukların sürekli göz ile takip edilmesi çok önemli. Ayrıca bizm yavruların yaş grubunda bağımlılık sorunu var. Kızım bakıcı ile büyüdüğü için bana bağımlılığı yok diye sevinirdim ama bakıcıyı bırakıp yuvaya başlayınca bana yapışık olmaya başladı. Dolayısıyla onu ikna etmeye çalışırken, okulda ben olmadığım için bana söylemek istediği herşeyi öğretmenine söylemesini söylüyorum. Bu durumda öğretmen bağımlılığı ortaya çıkıyor. bu noktada öğretmen çok önemli gerçekten , hayata ve sorunlara çocuğun gözüyle bakmayı başaran öğretmen benim için doğru öğretmen. Birde öğretmenin genç ve güleryüzlü olması çok önemli o elektrik otomatik olarak çocuğada yansıyor.
sevgiler


ngu

sngdnm, bağımlılık durumunu ne güzel anlatmışsınız ve önlemleriniz de çok güzel bence... ortaokula kadar en önemli şey öğretmen bence de... anaokulu kadar ilkokul öğretmeni de çocuğun rol modeli oluyor.. biz kreşe adımımızı ekolde attık 3 yıldır devam ediyoruz, öğretmen açısından şans yüzümüze güldü fiziki imkanları da çok hoş, insanın çocuk olası geliyor... gerçi diğer kreşler de renkli ve çekici ama belkli de alıştığımızdandır ekol bana minik bir çiftlik gibi geliyor, kreş arayışındaki annelerin işi cok zor, bir göz atmanızı tavsiye ederim.

sevgiler


nrygnl

Herkese selam,

Bende kızımı Ekol anaokuluna gönderiyorum. Bu sene başladık. Çok isteyerek gidiyor ve öğretmenini çok seviyor. Çok dolu bir programları var. Çocukları yormayan ama sıkılmalarına da fırsat vermeyen bir sistemleri var. Kocaman gerçek çim bahçelerinde oynamayı çok seviyor mesela kızım ve hergün çıkarıyorlar zaten yaz-kış doğa yürüyüşleri var. Farklı bir okul tavsiye ederim. 
Cevaplamak için Üye ol