6 aylik bebegi oyalamak

selencem soruyor: 7

Merhabalar, oglum haftaya 6. ayini bitirecek. Hicbir zaman kendini oyalayabilen bir bebek olmadi. Ancak durumumuz giderek kotulesiyor. Gecen haftaya kadar 1-1.5 saatten gunde 3 kez parka cikiyordu. Kopeklere, agaclara, basketcilere bakiyor, vakit geciriyorduk. Ancak havalar sogudu ve artik evde olmak zorundayiz. Yataginda oyuncaklariyle sadece 10 dakika, oyun halisinda 20 dakika gecirebiliyor. O da birisi basinda durup onunla konusursa. Kucakta camdan disari bakmak, kucakta ce-e ve kovalamaca oynamak, havalara ucurulmak istiyor. Tabi surekli yapamiyoruz ve o da hep mizirdaniyor. Destekle oturtup oyuncak oynatmaya da calisiyorum. Sure  gene 10-15 dakika. Ben bu cocugu nasil oyalayacagimi sasirmis vaziyetteyim. Boyle bir tecrubesi olan varsa bana oneride bulunabilir mi?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


rabbit

Ben soğuk diye dışarı  çıkarmamazlık yapmadım hiç giydirdim güzelce çıkardım hep komşular kızardı bana hasta edeceksin çocugu diye hiç de birşey olmadı, tavsiyem güzelce giydirip çıkarın temiz hava çok iyi geliyor:))


adakizinguncesi

benimde kızımı ben yere koymaya alıstırdım. kendi kendine benim desteğimle 1 saate yakın oyalanıyor. oyuncaklarını sırasıyla veriyorum. birinden sıkılınca diğerine geçiyorum. bir yüz üsyü bir sırt üstü zaten kendisi döne döne ordan oraya gidiyor. bir ana kucagına koyuyorum sıkılınca salıncaga. boyle 2 3 saat arası oyalıyorum  tabi arada aglıyor emziriyorum...
ilk baslarda 10 15dakikada aglıyordu ama alıstı artık.


Tosuncuk

Bizde aynıyız.Kızım hep onunla ilgilenilmesini istiyor kendi kendine en fazla 10 dk vakit geçiriyordur.Önceden anakucağına koyar onunla konuşurken yemek yapardım dururdu.Şimdi önce ıhhlamalarla poposunu kaldırıyor 5 dk içinde kaldırmazsam basıyor çığlığı :)) valla ben bulamadım bir çaresini onun istediğini yapıyoruz.Aslında hoşuma gidiyor ama bazen yemek bile yiyemiyorum buda işin abartılı kısmı..


kuzununannesi

:))))) ne kadar  tanıdık:))))))))


Elcino_mutluatolye

selencat, o aylarda bizimki de cok zor oyalaniyordu, surekli kucakta dolasmak istiyordu ve dolasti da... ama hep de yere koyup kendi kendi oynamasini saglamaya calistim. en cok oyun halisi ile vakit geciriyordu diye hatirliyorum. bol bol disari cikiyorduk/cikiyoruz biz de... zamanla kendi kendine oynama sureleri uzadi. daha cok hareketlenip, istedikleri yere gidip, istedikleriyle oynamaya baslayinca rahatladiklarini dusunuyorum.


selencem

Rabbit ve elcino, sanirim yagis olmadikca ben de cikarmaya devam edecegim. Elcino hakli olabilirsin, biraz zaman vermek gerek belki de. Adakizinguncesi, benim oglan her hangi bir seye alistirilabilen bir tip degil, cok inatci :)


Aysegul_

bizim günlük rutin şöyle, uyanınca önce biraz kucak, sevme, oyun; sonra yere koyuyorum oyun halısı, şıngırtılı oyuncaklar, hepsi birbir sırayla, sonra mutfak eşyaları, tepsi, nihale, kaşık, elime zararsız ne geçerse veriyorum yine sırayla, bu şekilde yarımsaat kadar oyalanıyor (ben hep onunla aynı odadayım bu arada konuşuyorum sürekli), sonra sıkılyor tekrar alıyorum kucağıma biraz sevme biraz oyun biraz gezdirme, 10 15 dk sürüyor, sonra tekrar yere koyuyorum,  yine sırayla eline bişeyler veriyorum sonra yine kucak, derken uyku saati geliyor, alt değiştir emzir uyut.. hep bir koşturmaca, hep başladığım iş yarım kalıyor. sesten çok etkilendiği için uyurken de iş yapamıyorum zaten. akşama kadar çok yoruluyorum ama bakıyorum doğru düzgün bir iş bitirememişim :) emeklese artık diyorum daha serbest olur en azından.Cevaplamak için Üye ol