inek sütü mü? devam sütü mü?

nesegocer soruyor: 10

güzel anneler, oğluma  anne sütünün dışında uyku aralarında biberonla inek sütü veriyorum birkaç aydır. ama dün eşimle devam sütünü mü tercih etmeliydik diye kafamız karıştı. devam sütü daha besleyici sanırım ama katkısı var mıdır ki? bi fikirlerinizi yazarsanız sevgiler sunacağım kalpten :)

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


zerrin_aydogan

Merhaba

Kİzina 12 aylikken kan tahlili yapildi degerler normal ciktiktan sonra doktor inek sutu icebilir dedi.Ben o gunden beri devam sutu kullaniyorum , kizim devam sutuyle normal sutu ayiriyor ve normal sut verdigimde icmiyor.Ben memnunum tavsiye ederim.Katkisi oldugunu dusunmuyorum ama inek sutune gore artilari oldugu kesin.


nesegocer

şimdi biraz araştırma yaptım da ben karar verdim ne  inek sütü ne devam sütü, sanırım en iyisi keçi sütü. hı ne diyosunuz?


nesegocer

uht nedir tam olarak. yani paketin üzerinde belirtiliyomudur uht. ben aoç ile görüştüm az önce günlük keçi sütleri varmış. 


lopikcim

merhaba, bizim dr umuza 1 yaş kontrolünde sormuştum devam sütü mü inek sütü mü diye? o da güvenilir inek sütü bulabiliyor musun eğer buluyorsan ok , ama bu dönem o kadar emin olamıyor insan dedi..isviçre milupa'da çalışan bir hasta yakını ile tanışmış bir ara, adam çok güvenilir olduklarını ifade etmiş..bana bıraktı yani özetle, ben de devam sütü kullanıyorum, inek sütü denemedim  tadını bilmez kızım, belki de sevmeyecek  bilmiyorum , devam sütüne bayılıyor kızım..Ama dönem dönem acaba doğru mu yapıyorum diye düşünmüyor değilim


lopikcim

bu arada ben de şunu sorayım aptamil 2 ya da 3 mü yoksa junior mu? 13,5 ay için junior şart mı?dilekmerto

niye devam sütü...yakında bize de devam sütü diyecek bu  mama firmaları...bence kesinlikle günlük inek sütü..AOÇ nin günlük inek ve keçi sütü var...Aramızda bilmem kaç kişi 3-4 aylıktan itibaren inek sütü içti de zekası ile ilgili problemi oldu???ya da gelişme geriliği?? devam sütleri ne bazlı??? hiç bilmiyorum..bilen biri varsa bilgilendirirse sevinirim..


dilekmerto

lopikcim..niye şart olsun..ben ilk oğluma 8.ayda keçi sütü başladım..bana bu ürünler hiç de sağlıklı gelmiyor..bu benim fikrim..


lopikcim

dilekmerto yanlış ifade ettim sanırım, eğer inek sütü almıyorsa bebek, bir yaşından sonra hala aptamil 2 mi alınmalı yoksa  junior a mı geçmeli manasına sormuştum...dilekmerto

ben ilk oğlumu sadece 2 ay emzirebildim.sonrasında mecburen 8.aya kadar mama verdim..ve halen ilerde bir gün mama firmaları çıkarda bizim hatamız nedeniyle şöyle bir şey gelişebilir derlerse ne yaparım diye düşünüyorum..8 ayda oğlum keçi sütünü sevmedi..sulandırarak başladım..genelde uyku arasında verdim..istemedi..ama bir şekilde alıştı..süt alamk istemiyorsa sütten yapılan şeylerin miktarını artırsan..ne bileyim peynir yoğurt muhallebi ..az az denemeye devam etsen..çocuklar düzen seviyorlar..alıştıkları şeyi bırakmak istememeleri normal..zaman alır..ama yine de bir sürü kimyasal yöntemden geçen,içinde GDO lu maddeler,ağır metaller  bulunan bir sıvı yerine günlük sütler ya da güvenli bir yerden alınan süt daha iyidir diye düşünüyorum..


ozlem_doruk

bizim  doktorumuz alım gücü varsa iki yaşına kadar devam sütünü tavsiye ediyor. devam sütü alınamıyorsa inek sütü verilebilir dedi. bir çeşit kansızlığa neden olduğu için keçi sütünü hiç tavsiye etmiyor. devam sütlerinden de 2 numarayı önerdi. anne sütüne en yakın olan oymuş. biz aptamil 2 kullanıyoruz.  


Cevaplamak için Üye ol