göğüs yarası

nanna soruyor: 8

merhaba sevgili anneler,

süt sağma makinası ile sütümü sağarak bebeğimi besliyorum.yalnız makinalar sık sık arıza verdiği için bu 3.pompa ve her defasında göğüslerim yara oluyor.yaralar sonucunda süt yerine kanlar damlıyor ve bu sütleri dökmek zorunda kalıyorum ve kolay kolayda iyileşmiyor.göğüs pedi, kullanıyorum ve kabuklar ona yapışıp her seferinde kanama yapıyor ve iyileşmiyor artık sütlerimin boşa gitmesinden bıktım ilk yara olmayan göğsümü sağıp onu veriyorum bebeğime.diğer göğüsteki sütler dökülüyor.sizce nasıl bir yol izlemeliyim ve bu yara nasıl ,ne zaman geçer? bazen azda olsa kan damlıyor sütün rengi hafif dönüyor onu versem zararı olur mu bebeğime?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


angelique

pompayi yanlis kullaniyor olabilir misiniz? ya da kotu bir pompa mi? ben avent ve ameda kullanmistim ikisinde de yara problemi olmadi, bebegin emmesi gibi degil cunku, aksine gogsu yara olanlara bi sure yaralar iyilesene kadar sagip vermeyi tavsiye ediyorlar.. gecmis olsun..


nanna

ilk başta milkway in daha sonrada kraft ın 2 modelini kullandım ve ilk etapta yara oluyor sanki göğüs ucum sıkışıyor içinde ve kan topluyor ve daha sonrada yara oluşuyor.genelde hep tek göğüs yara oluyor.umarım geçer kısa sürede.sütlerimin boşa aktığına üzülüyorum.teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.

 


ayse_deniz

Geçmiş olsun. Benimde çok yara olmuştu; fito krem çok işe yaradı. Eczaneden alabilirsiniz. Lansinoh falan fayda etmemişti. Birde bepanthen pomad. Fitoyu her emzirmeden sonra sürebilirsiniz.


neslihan1

Avent göğüs kalkanı çok işime yaramıştı benim. Kremi sürüp iç çamaşırımı onun üzerine taktığım için iç çamaşırım göğüs ucuma yapışmıyor, hem daha uzun  süre üzerinde krem kalıyor hem de kanama olmuyordu. En azından daha kolay iyileşmesine yardımcı oldu. Bir de bir göğsünüzü sağarken diğer göğüsten akanlar da kalkanın içinde birikiyor ve temizce alabiliyorsunuz, atılmıyor o süt. Bir bakın isterseniz, belki işinize yarar. Geçmiş olsun..burcuege

bir de ben burada okumuştum, pompa ucu kısmının göğüs ucuna göre farklı ebatı oluyormuş, ondan da kaynaklanabilir belki


bebegimoldu

Merhaba
Pompaniz ne marka bilemedim.
Ancak bazi notlarim olacak
Oncelikle gogsunuz yara ise kesinlikle ped kullanmamalisiniz
Kabuklarin uzerine yapisip kaldirir ve yara iyilesmez pedle
Bu durumda kalkan kullanmalisiniz. Aventin hava aldiran kalkanlari cok isinize yarayacak.
Emzirirken de takacaginiz silikon uclar acinizi hafifletir.

Pompanizi da gogsunuze masaj yapan ve cok zorlamayan bir pompa olarak secmenizde fayda var. Aventin pompasi cok iyidir ve anneler arasinda bu sebepten cok tutulur.
Ariza durumunda Mecidiyekoydeki ana bayii hemen o gun doner size ve yedek pompa saglar.

Kalakn silikon uc ve pompa hakkinda detayli bilgiyi burada yazmistim.
http://www.bebegimoldu.com/?p=1140

Umarim yaralariniz bir an once iyilesir.

Sevgiler


nanna

teşekkür ederim yardım eden herkese.evet en büyük hatam göğsüm yaralı iken göğüs pedi kullanmam oldu dediğiniz gibi güre4kli yarayı kaldırıp iyileşmesini engelliyordu.şu an yaralarım geçti ama sağarken hala acıyor ve şimdi diğer göğsümden dıştan yara gözükmediği halde kan geldi.sağdıktan sonra kendi sütüyle kurumasını bekleyip ardın da ultra lanolin fort krem sürüyorum.umarım tekrar yar olmaz göğüslerim.Tüm annelere yarasız ve bol sütlü günler diliyorum:)


utkukayra

benimde gögüslerim çok yara olmuştu ve emzirriken bazen bebeğim kanla beraber emerdi.gögüslerim 3 ay sonra iyileşti kullanmadığım krem kalmamıştı.en son steril pomad diye hatırlıyorum bir krem kullanmıştım ,o krem beni iyileştirdi.o kremi kullanırken evde  gögüslerim hava alması için  üzerime bir şey giymiyordum.o kremi kullandıktan sonra gögüslerim çabucak iyileşti ve bebeğimi emzirmenin tadına vardım.


Cevaplamak için Üye ol