şapşalım kendini kusturuyor :(

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


guta

Şu an keşif aşamasında. Ellerini bağlayacak haliniz yok :) kendi haline bırakıp müdahale etmeyin bence. Ilgisini başka yöne çekebilirsiniz ama gece bile yapabilir sonuçta. Küçük şeyleri dert etmeyin bence, daha neler gelecek başınıza :)


yie

havuç tutabilirse iyi bir kaşıyıcı.. kolayca dizilsin inşallah incileri..


moms

ellerini agzına sokarak kendini kusturduguna emin misiniz? yani baska bir sebebi olabilir mi diye sormak istedim. bir biberon sutu (yaklasık 150-200 cc olacagını varsayıyorum) kusması bogazini cok yorar hatta zamanla tahris bile edebilir. benim onerim uyku oncesi beslemeniz. sutunu icer uyur, en az 30-45 dakıka elini agzına sokmaz ise sindirimi baslamis olur boylece cıkarmaz diye dusunuyorum, ya da yuzustu aktivite yaptırmaya calisin elini agzına goturemez.


guta

Elini ağzına sokmakla bir biberon süt çıkmayabilir. O kadar çok kustu ise ya zaten farkında olmadan çok süt içmiştir ya da reflüsü filan vardır. Ayrıca sabah akşam bir bireron kusup huzurlu duruyorsa demekki aç kalmıyor. Aç kalarak hiçbir bebek bir günü ağlamadan geçiremez. Sürekli emmek isterdi. Bir kere böyle bir şey başınıza geldiyse de o zaman daha önceden de dediğim gibi küçük şeylere takılmayın, bir hafta sonra elini o kadar çok ağzına sokmayacak zaten, keşif sadece.Cevaplamak için Üye ol