hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz?

cymbelline soruyor: 10

hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz ve neler hissettiniz?

Bu soruyu cevapla


53 Cevap


lacivert0

o kadar çok istiyordum ve bekliyordum ki adet günüm geçmeden test yaptım ve idrarda pozitif çıktı. hatalı olabilir diye hemen 4 tane daha test yaptım. 1 gün sonra hast. gidip kan testi yaptırdım. sonuç POZİTİF. çok sevinmiştim gözlerim dolmuştu.

2 hafta sonra keseleri gördük bundan bir hafta sonrada kalp atışlarını duyduk. bu 3 hafta hayatımın en zor haftasıydı. uyuyamadım. gerçekten uyuyamadım. çok şükür 19. haftadayız.

allah herkese sorunsuz sağlıkla kucaklamayı nasip etsin.


busraa

ben de adet günüm geçmeden bi test aldım, hem de anneannemlere giderken.Orda yaptım ikinci çizgi bellli belirsiz çıktı.Heyecenımı dizginlemek zorundaydım çünkü anneannemlere söylersem akşam eşim işten oraya geldiğinde onlar eşime de söylerdi.Benimse aklımda eşime süpriz yapmak vardı.o akşam 40 kere teste baktım herhalde, gözlerime inanamadım galiba :)Bu arada ilk öğrenen kişi arkadaşım oldu.

Planlarıma göre süprizim şöyle olacaktı.O akşamı anneannemlerde geçireceğimiz için o gece söylemeyecek, ertesi akşama üzerine emzik monte edilmiş bir pasta yaptıracaktım, akşam pasta eve gelecek eşimin pastayı açarkenki yüz ifadesini de kameraya çekecektim.Ne planlar ne planlar..

Neyse misafirlikten eve geldik.Ben mütemadiyen sırıtan bir tip zaten :) Neyin var senin deyip duruyor adamcağız, ben de ordan burdan atıp tutuyorum işte..

O akşam gel de uyu!! Gözüme bir damla uyku girmedi.Artık saat gecenin üçü (eşimin yüz ifadesini kameralara çekecek ben)  uyuyan adama çok seri bir şekilde şunları söyledim:
-Hayatım  ben uyuyamıyorum.Sana süpriz yapacaktım ama daha fazla bekleyemiycem..
Cümlenin devamı gelmeden adamcağız yataktan fırladı.Şook!!

Çok hoştu o saatten sonra da bu sefer ikimiz de uyuyamadık, iştahımız açıldı nedense, kalktık hiç adetimiz olmamasına rağmen mutfakta bi güzel bişeyler yedik.

Şimdileri Eşimi uyandıracağım zaman '' Hayatım sana süpriz yapacaktım ama daha fazla dayanamıyacağım'' diyorum ama artık tık yok.Daha başka ne süpriz olabilir ki!!

ÇOk güzeldi!! cymbelline teşekkürler bana hatırlattığın için :)


busraa

Hakkikaten lacivert o nasıl bir uyku tutmama hali öyle..Üni sınavına girerken,kazandığımı öğrenince, düğünüm olurken vs hiç böyle bir heyecan yaşamadım ben..Allah isteyen herkese nasip etsin.Hala dr la randevu günlerimden önceki geceler uykularım kaçar.Ama ilk günkü gibisi hiç olmadı o ayrı :)


cymbelline

Benim de adetim 2 gün gecikti, ama henüz test yapmadım:) hem korkuyorum hem de düşününce seviniyorum. garip bir his ama normal mi bilmiyorum:(


busraa

artık bebeğimiz olabilir diye korunmayı bıraktıktan sonra bir müddet yine bebek istemiyormuşum ki adet olduğumu görünce çok seviniyordum.Ama son bir kaç ay adet olunca üzülmeye başladım, gerçekten istedikten sonra oldu bebek..
cymbelline sen gebe olmadığını öğrenince ne hissediyorsun?cymbelline

valla dediğim gibi daha test yapmadım ama adet olduğumu üşününce hem rahatlıyor hem de üzülüyorum açıkcası. hangisi ağır basıyor dersen tam bir cevabı yok:)


Tunam10

ben hiç beklemiyordum. bebiş düşünmüştük ama çok çok yeni karar vermiştik ve adetim geciktiğinde(7-8 gün geçmişti) stres yaptığımdan  geciktiğini düşünmüştük.zaten düzensizlikte vardı. idrar tahlili yapmadım bile. direk kadın doğum doktoruma gittim. kan tahlili istedi. HCG hormonu (hiç unutmuyorum) 6660 çıkmış ve ultrasonda direk kese görünmüştü. 5,5 haftalık hamileydim:) kociş çok komikti. doktor çıkışı arabayı park ettiği yeri bulamadı:)ben inanılmaz mutluydum. en azından o çok stresli olduğunu bildiğim bekleme sürecini yaşamadığım ve korktuğum gibi problem olmadığı için ayrıca mutlu oldum:)


Tunam10

cymbelline stresin bu hamile kalma sürecini olumsuz etkilediğini okumuştum.
ayrıca çok stres yapınca adet döngüsünü sağlayan hormonun işlevi bozuluyormuş.
o yüzden gecikmeler olabiliyormuş. ben kendimi bunu yaşadığıma öyle çok inandırmıştımki hamilelik süpriz olmuştu.cymbelline

evet işte, o yüzden test alıp yapmadım daha, beklemedeyim hala. Bir de regl olacakmış gibi ağrı var zaten kasıklarımda.


Tunam10

yani hamilelik belirtilerinde de o regl olacakmış gibi ağrılar oluyor. bende de vardı. hasta olacakmışım da bir türlü olamıyor gibiydim. aslında hamile olmamak değil de adet düzeninde  böyle bir sıkıntı olması beni endişelendiriyordu. şimdi anlıyorumki gereksiz yere sıkmışım kendimi. sakin olmak, pozitif düşünmek lazımmış. bu kadar öyle mi böyle mi gerilmek kendine zarar vermekten başka birşey sağlamıyor.  umarım en doğru zamanda en çok hazır olduğun zamanda olur inşallah.Cevaplamak için Üye ol