hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz?

cymbelline soruyor: 10

hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz ve neler hissettiniz?

Bu soruyu cevapla


53 Cevap


cymbelline

Amin, inşallah:) Benim adetlerim düzenli, 28 günde bir oluyorum ben. Saat gibi yani:) ama bu ay böyle olunca ister istemez hem ümitleniyorum, hem korkuyorum, hem seviniyorum, hem olmazsa diye üzülüyorum. garip duygular işte:)


ikicocukannesi

beta hcg yapın,
kesin sonuc.


Tunam10

canımcım hissettiklerin çok normal. birçok kadın senin hissettiklerini yaşıyor. yanlız değilsin. eğer çok geriliyorsan ikiçocukannesinin dediği gibi beta hcg kesin sonuç veriyor. bir gün geçse dahi hamilelik varsa ortaya çıkarıyor.


Seda_

adetimin geçtiğini sonradan fark ettim 1 hafta geçmişti. zaten test yapmadan 1 kaç gün önce sabah acaip bir baş dönmesi ve tansiyon düşüklüğü yaşadım (8/5 düşmüştü)o gün işten izin alıp eve gittim saat 3 gibi bir yattım akşam saat 7 de eşim gelince uyandırdı. sabaha kadar biraz iyileştim ama sabah acile gittim orda bir serum yedim ve evde istirahat ettim.
birkaç gün sonra iş çıkışı annemde buluşacaktım eşimle. işterinde çıkınca gebelik testi aldım ve yaptım. sonuç çift çizgiydi :)))) eşime söledim hemen ama inanmadı. ertesi gün kan tahlili sonucumu söyleyince inandı :) çok güzel bir haberdi gerçekten. inanırmısınız bilmiyrum ama eczanede alıp yaptığım gebelik testi sonucumu hala saklıyorum :) 


fturkmen

ben tedavi görüyordum aynı zamanda birinci ay olmadı ikinci ay bi poliklinikte idrardan test yaptırdım pozitif çıktı,ağlamaya başladım ama nasıl ağlıyorum anlatamam hemşireye sarılıp öptüm çok sağalon uzun zamandır beklediğim bir haberdi dedim,eşimede akşam test sonucunu gösterdim uzun uzun sarılıp ağlaştık :)cymbelline

biraz önce test yaptım, bugün 3. gündü ama negatif çıktı. belki erken belli olmaz daha diyorum:)


lacivert0


kanda pozitif çıktığı halde idrar da negatif çıkabiliyor. kesin sonucu kan testi verir.

bir velim var köyde yaşıyor 4 ay boyunca yaşadığı yer dolayısıyla il merkezine gidip kan testi yaptıramıyor. 4 ay sürekli idrar da bakıyor sonuç hep negatif ama adette olmuyo. en sonunda bi sorun var deyip kadın doğum uzmanına gidiyo 4 aylık hamile olduğunu öğreniyo.


cymbelline

o zaman bu test yanıltıcı olabilir yani?denizse

zaten bunun için bir uğraş içindeydik. doktorun dediklerini aynen yerine getirmiştik. ama bana test yaptır dediği gün yaptırmadım. çünkü negatif çıkmasından çok korkuyordum bundan öncekiler gibi. 2-3 gün bekledim. sonra merakıma yenilip idrar testi yaptım ve hayatımda hiç görmeyeceğimi sandığım iki çizgi karşımdaydı. Çok mutlu oldum tabii birazda ağlamaklı bütün bunlar banyoda cerayan ediyordu. 5-10 dakika bekledim sonra çubuğu eşime gösterdim. sarıldık birbrimize.başarmıştık. inş. tamamına da ereriz.
Cevaplamak için Üye ol