Gece beslenmesinden vaz geçirme çabalarıma yardım!

guven soruyor: 4

Mama (formül süt) tamamen ne zaman kesmeli? 
Yerine İnek sütü ne zaman koymalı veya koymalı mı?

Merhaba, annesütüm malesef tüm çabalarıma rağmen 5. ayda kesildi.

Zaten mama desteğine 2. ayda başlamak zorunda kaldık. Simdi katı yiyeceklere geçtik (4 dişimizle herseyi öğütüyoruz), çok şükür hertürlü yemeği bir şekilde yiyor. Ama yatarken 180 ml mama'yı (sütü) biberondan yutuyor, geceleri de sabaha kadar 3 biberon 150 ml daha sütü lopur lupur yutuyordu kızım. Doktor mamayı tamamen birakmamı söyledi, artık geceleri aç kalabileceğini, gece beslemenin çok zararlı olduğunu reflü dış çürükleri vs. 

Simdiiii işler karıştı, yatış rutini banyo, masaj, giyinme ve süt içmek idi ve uyku. Simdi 3 gün gece yatmadan süt yerine muhalebi (ev yapımı pirinç unu, inek sütü, su, pekmezli) pişirip yedirdim, ancak cok şiddetli karın ağrısı yaptı, gaz sancısı, inek sütü için erken sanırım.

Sizler bu gece süt işini nasıl yaptınız, geceleri inek sütü ne zaman içirmeye başladınız, sütü yatarken mi, gece uyanınca mı, sabah kalkınca mı içirdiniz. İnek sütüne geçmeden (tabi annesütü olanlar çok şanslı onlar için demiyorum, sütü benim gibi olmayanlar) mama'yı ne zaman nasıl kestiniz?

Şu anda gece yatmadan bir sefer 150 ml içiriyorum, geceyi de yemeksiz sabah 6:00 ediyoruz. Sabah da direk tahıllı meyve püresi (kendim pişiriyorum, hazırlıyorum) sonra 7:30 gibi 1 saat tekrar uyuyor. Ama gece biraz kolaylaşmakla birlikte çok zor geçiyor, alıştığı saatlerde ısrarla süt istiyor. Ama aç olmadığından emin oldum. Alışkanlıktan o yüzden vaz geçirmek güzel olacak. 

Benim takıldığım konu bu süt düzeni siz yaptınız mı, nasıl yaptınız, yardım lütfen.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


guven

bugünkü durumumuz şu, tüm gün normal yemekler katı gıda çorbalar yogurt meyve vs. aksam yemeğini olabildigince iyi yaptırmaya çalışıyorum (iyi derken tutacak birseylerle), sonra yatış için banyo, yatarken saat 20:30 civarı 150 ml formül süt

Bir daha sabah 6:00 - 6:30 gibi uyanıyor, ya meyveli tahıl veya 7:00 de direk kahvaltı ediyoruz. Böylece gece beslenmesi bitmis oldu simdilik durum bu. Hiç olabileceğine ihtimal vermemiştim.
Ben doktor formül sütü tamamen biraktırmak isteyince ona tereddüt ettim, yerine sanki birsey koymak gerekir diye düşündüm...
Not: saatler tabi ki böyle katı değil, ama genel aksam rutini bozmamaya gayret ediyorum...


denizkayla

Bir yas altı inek şutu con zararlı o sn bı etkisi olmayabilir ama ılerde farklı alerjim sorunlar çıkabiliyor.

Birde ev yapımı pirinç unu nedir nasıl yapilir


Cosen

bizde 1 yaşından sonra inek sütüne geçtik, alışmaları için (ki hala tam bırakmış değiliz) yatarlarken formül mama + inek sütü karıştırarak verdik. Mesela ilk başlarda 90cc mama + 60 cc süt / 60cc mama + 90cc süt.... Bizde de problem gece beslenmesini bırakamıyoruz, saat 20:00 gibi süt verip uyutuyoruz sonra 24:00 gibi tekrar süt. Sabah 06:30 gibi de uyanıyoruz. Gece beslenmesini nasıl kesebiliriz veya kesmeli miyiz arayıştayız :)


guven

aishwarya sizin de düzen güzelmiş, kaç aylıkken sabah 8'i buldu uyanması ben sanki gece beslemesini kestiğim için artık 6 da uyanınca acıktığından diye düşünüyorum, aslında uykusu da oluyor, tekrar uyutmayı mı denesem acaba daha doğru olacak?


cosen gece beslemesini bizde sırf alışkanlıktanmış, doktor uyandığında süt vermeyin, iyice uyansın, oturtun kaşıkla yoğurt muhallebi meyve tahılı vs. teklif edin yerse açtır yoksa alışkanlıktan dedi, bizde öyle yaptık hiçbir şekilde yemedi, bir kaç gün çok zor oldu, ben hiç düzelmeyecek sandım ama çok şükür şu anda gerçekten sabahı buluyoruz. Gece beslemesi zararlıymış

denizkayla ev yapımı pirinç unu ben kahverengi kabuklu pirinç veya siyah pirinç robota çekiyorum, un haline geliyor, biraz pirinç taneleri kalıyor gibi oluyor ama birkaç defa çalıştırınca robotu bayağı un oluyor ve bayağı da kokusu lezzeti çok güzel
Cevaplamak için Üye ol