Küçük çocukları ile tatile çıkanlar

kle soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar,Sezon bitiyor, artık tatile çıkmamız lazım.Başta bizim ufaklığa yemek yapabileceğim, bizimde otelin yemeklerini yiyebileceğimiz bir apart otel aradık ama bulamadık.2 yer bulduk, onlarda eylül sonuna kadar dolu.Sonunda iyi bir tatil köyüne gitmeye karar verdik.Bizim ufaklıkta oradan yiyip içecek artık.Ancak içim hiç rahat değil.Bana sorsanız hemen tatilden vazgeçerim,ancak babamız ve büyük oğlum gitmeyi çok istiyorlar.Çocukları küçük olan arkadaşlar, siz nasıl yaptınız?nerelere gittiniz?neler yedirdiniz?
Yazıp bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


33 Cevap


iflah_olmaz

 bizim gittiğimiz otelde  diyet köşesi vardı.basit haşlama sebzeler,fkayısı-fındık-fıstık,yulaf ezmesi ıvır zıvır şeyler.

1 hafta yoğurtlu brokoli falan yesin,ne biliyim ızgara köfte,tavuk falan oluyo tencereden iğreniyosanız.yavv bakınız bende paniğimdir çoğu konuda hatta 1-2 arkadaşıma da sordum gitmeden neler yedirdiniz falan diye ama sanki fazla abartıyosunuz yahuuuu.....

HA Bİ SEÇENEK DAHA VAR EV KİRALAYIN.KENDİNİZ PİŞİRİN YEMEĞİNİZİ,BULAŞIĞINIZI DA KENDİNİZ YIKAYIN.BENİM İÇİN BUNLARLA UĞRAŞMAK TATİL ANLAYIŞIMA UYMUYO AMA BUNU TERCİH EDENLERDE OLDUKÇA FAZLA.

 


alpine

Oğlum normalde iştah sorunu çok yasamaz ama tatilde lokma koymaz ağzına.

Ben de küçük bir elektrikli Ocak aldım. 3-4 çeşit yemeği yola çıkmadan hemen önce pişirip cam kavanozlara dolduruyorum. Kapağını hemen kapatınca konserve gibi oluyor. Gidince de hemen dolaba atıyorum. Her öğün ısıtıyoruz. Belki taze yememiş oluyor ama hijyen konusunda icim rahat oluyor en azından.

Otelde yemeklerini kendim yerken bile aklımda soru işaretleri oluyor.

Şu anda tatildeyiz. Termosa ev yoğurdu doldurdum bir de bu sefer. Yoğurtsuz da kalmamış oldu.

Belki çok abartıyorum ama ben boyle huzurlu oluyorum ancak :)


mert_mert

benim bağırsaklarım çok huzursuz ve hassasdır ama tatilde gıkım çıkmadı sıkıntı yaşamadım ...

   ayrıca otellerde çalışanlar ve şeflerde aynı yemeklerde kaplarda yiyorlar gözümle gördüm herkesin yemek faslı bitipde kalabalık çekilince toplanıp ne kaldıysa yiyorlar (biz en son salondan ayrılan olduğumuz için )
   çoçuğunuz ordan olabileceği şey ishaldir zaten uzun sürmedikçe sorunda teşkil etmez..benim fikrim yemeklerden ötürü havuzun denizin suyunu yutması odaha tehlikeli çünkü suya idrar vs gidi atıklar karışma riski çokkk fazla..yemek en azından kaynıyor mikroplar 90 derecede ölüyor hepatit mesela 90 dercede 40 dakka yaşabiliyor en fazla yanlış bilmiyorsam.
  kavonoz mamaları tercihim değil.bende ufakken yedirmiştim ama acemiliğime denk geldi diyebiliriz şahsen şimdi asla vermem..yani kavonoz maması yiyeceğine sebze çorbası içsin pataes püresi olabilir köfte yani altarnatif çok..odada yemek yapmak şahsi fikrim abartı..tatilemi gidiyoruz yemek yapmayamı ..pansiyon olsa belki ama bir tatil köyünde tv nin yanındaki konsolda yemek pişirmek cidden komik geliyor bana..kle

Arkadaşlar,gideceğimiz tatil köyü 5 yıldızlı.Daha öncede defalarca orada tatil yaptık .Sevdiğimiz bir yer.Oraya gidince bu konuyu orada mutlaka sorup öğreneceğim.


skisac

Plajda sıcakta götüreceğiniz yemeğin havasını alıp şişelerseniz bozulmaz ancak. herkesin kendi tercihidir ne vereceği nasıl pişireceği, herkes nasıl yaptığını anlatsın yeter, ben milupa ve hipp markasına güvenirim, sıcakta bozuldu şüphesi çekeceğim bozulmaya çok müsait patates vereceğime organik olduğuna emin olduğum bu mamayı veririm. bu zamana kadar restaurantta da otelde de yemek yedirdim oğluma çok şükür bir sorun ile karşılaşmadım. rahat olmakta fayda var. taksime çıkın çingene çocuklarını yüzü gözü kir içerisinde yalın ayak incecik bir kıyafet ile görürsünüz genelde de hasta olmaz bu çocuklar. o eller ile bizimkiler yemek yese bizler panikleriz.kle

Benim ufaklık hiçbir mamayı yemiyor.birkaç şey dışında hiçbirşey yemiyor desem daha doğru olur.Sabah kahvaltısında sadece yumurta yiyordu iki gündür onu da bıraktı.Milupa hazır çorbaları denedim ama ağzını bile açmıyor.Belkide orada yesinde ne yerse yesin deyip kendi ellerimle otel yemeklerini ona vereceğim.Bakalım göreceğiz.Oraya gidince rahat olmaya çalışacağım.


CokBilmis

Siz bu kadar titizlendiğiniz için de yemiyor olabilir. Bebeklerin hisleri çok kuvvetli oluyor.


kle

Sevgili cokbilmis, evin içinde pek titizlenmiyorum aslında,Dışarıda da genelde güvendiğimiz yerlerde yiyoruz  ona da istediği şeyleri yediriyorum.Benim hatam sanırım,istemediği şeyleri yedirmekte ısrar etmek oldu.kle

Sevgili mar,Bizim  soframıza oturtuyorum,yemeklerimin tuzunu ona göre ayarlıyorum.Ancak bizim beyefendiye hiç birşey beyendiremez oldum.Herşeyden tek tek vaz geçiyor.Yediğkleri sayılı,pilav,makarna ve tarhana çorbası. süt ve süt ürünleri yok,sebze de yok.Beyefendide kansızlık var, vitaminlerini de içmiyor.Önceden daha fazla şey yiyordu süt ürünlerini yemiyordu ben rahattım.Ancak hergeçen gün yediklerini azaltıp vitaminini de içmeyince ben panikledim ve ısrarcı olmaya başladım.Bu da onu daha da yemeklerden soğuttu.Dışarıda ne yemek isterse yediriyorum.Tatilde ise,mikroptan değil de tencerelerin durulanmayıp sadece deterjanla siliniyor olması ihtimali nedeni ile kimyasallara maruz kalır diye panikledim.(biraz uzun bir cümle oldu.)Her neyse belki de yersiz bir paniktir.Gidince öğrenmeye çelışacağım.Ama itiraf edeyim,çok ta geniş bir insan değilim.Siz beni ilk çocukta görecektiniz.İkincide bu rahatlığıma inanamazdınız.


CokBilmis

Kansızlık dediğiniz demir eksiliği ise, o da iştahsızlık yapar zaten.

Mercimek seviyor mu? Ya da pekmez, tahin-pekmez filan yiyor mu?

Demiri doğal yollardan vermeye çalıştığınızda da demiri yükselmiyorsa, belki onun için bir takviyeye ihtiyacınız vardır?Cevaplamak için Üye ol