oğlum vitamin ilacı kullanamıyor bu ilerde bir sorun olur mu ?

CansUtku soruyor: 8

oğlum vitamin kullanamıyor doğduğu zamandan beri kullanmaya başladık ancak ilk zamanlar idrarından kan geliyordu doktorumuz ilk zamanlar olur dedi daha sonra çocuk üroloğuna gittik ve vitaminini bırakmamızı söyledi ve normale döndü. ancak doktorumuz tekrar başlamamız gerektiğini vitamin almasının önemli olduğunu söyledi ve başladık bu seferde vitamin vermeye başladıktan sonra yanaklarda kızarma ve vücudunda sivilce gibi prüzler oluştu . Utku nun alerjik bir bünyesi var:(

ama vitamin kullanamadı acaba yediği yiceklerden yeterince vitamin alıyor mu ? Böyle bir durumla karşılaşan anneler var mı ? benimle görüşlerinizi paylaşır mısnız?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


CansUtku

 doğdugunda doktoru yazmıştı bir yaşına kadar multitab kullanması lazım diye:S

 


ozgu_naz

neden ihtiyaç duymuş doktoru? doğuştan kan sayımları kötü mü çıktı? hala da kötü mü değerleri.anlamakta güçlük çekiyorum bazen bu doktorları.fazla vitamin böbreklerde birikip sorun yapıyor ve siz de de yapmış.lütfen başka bir doktora götürün.eğer doğumsal bir sıkıntı yoksa kan sayımı yaptırın ve ona göre karar verin.


CansUtku

sağlık ocağındakilerde aynı şey i kullanması gerekti söyledi .. doktoru zaten kesin demedi şikayetlerimiz artınca kendimiz bıraktık siizin bu yazdıklarınızda da doğru bir karar vermişiz demekki teşekkür ederim yorumlarınız için..


ema

Ben herhangi bir vitamin kullanmıyorum oğluma...Önceden kullanıyordum bıraktım.Farklı bir dr görüşü almanızı tavsiye ederim.Sanemm

Multitab devit'in (d 3 vitamini) muadili, yani kemik kaynaşması, bıngıldağın kapatılması için kullanılıyor.

Sanırım anneler multitab diyince onlar devit kullandığı için şaşırmışlardır. Multitab da bir miktar vitamin de var ancak etken madde devit.

Bir yaşına kadar bıngıldak için kullanılıyor, oldukça sık güneşleniyorsa kullanmanıza gerek yok.


ema

Dediğim gibi önceden devit kullanıyordum ama bıngıldağı erken kapandığı için onuda bıraktım. Çok oldu bırkalı.Kan sayımı da normal sınırlarda çıkmıştı 9 ayda.Kilosu da normal doktorum 1 yaşa kadar kan damlasını kullan dese de kar zarar ilişkisi kurarak onuda kullanmadım yakında kan sayımı yaptırıcam gerek görülürse kullanırım.


CansUtku

multitab kullandık kanama idrarda hafif kanama yaptı daha sonra doktorumuz kullnaması lazım dedi supravit die bir vitamin ilacı yazdı işte o da oğlumda yüzünde özellikle alejik reaksiyon gösterdi. onu da kullanmayı kestim ve çocuk düzeldi. Geçen hafta kan değerşerine de baktırdım. ( çokkkk zor oldu kan alma olayı damarını bulamadılar o kadar çok ağladı ki bir bakışı vardı anne kurtar diye hala aklımdan çıkmıyor:( .... ) Sonuçları daha doktora gösteremedim ama olması gereken değerlerin 2 puan falan altında sanıırımm normal..


CansUtku

amin çokk teşekkür ederim.


Cevaplamak için Üye ol