Bebeğim başını kaldıramıyor

ymz84 soruyor: 10

mrb anneler yardımınıza ihtiyacım var.bebeğim 5.5 aylık oldu.ama sırt üstü yatar pozisyondayken ellerinden tutup çektiğimde kendini geri atıyor başıyla kalkamıyor sizce bir sorun mu var?

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


ipegim

Sorunuza yardımcı olamayacağım umarım kısa zamanda içinizi rahatlatacak birşeyler duyarsınız ama az önce şöyle bir soruya denk gelmiştim bilmiyorum okudunuz mu?

http://www.nurturia.com.tr/questions/34883cf7-4292-4721-bea8-9f8d00e08c3a/1/gelisim-geriligi-


ymz84

evet okudum.benzer bir durum.Allah.ım inşallah bir sorun yoktur.çok tşk..ler


kle

Benim oğlum 5,5 aylıkken nasıldı hatırlamıyorum.Ama biz anneler çok ehvamlı olabiliyoruz.Birçok kez boşuna üzülüyoruz.Dilerim hiç birşeyi yoktur.Konuyu doktoruna danışsanız.O size kesin cevabı verir.


ymz84

haklısın çok evhamlı oluyoruz.en ufak bişeyi en büyük şey mi acaba diye düşünüyoruz.ama elimizde dğil annelik işte.umarım bişey yoktur.tşk.ler..


ymz84

en son geçen hafta götürdüm tam 5 aylık kontolünde.ama boyun gelişimine bakmadı.o an benimde aklıma sormak gelmedi.eve gelip nette araştırma yaparken gördüm böyle bir durum olabileceğini.kle

Netten araştırıp araştırıp üzülüyoruz.Nette yazan birçok şey bilgi kirliliği.Her çocuğun gelişimi farklıdır.Çocuğunuzun gelişiminde bir sorun olsaydı mutlaka doktorunuz bunu farkederdi.Bence boşa üzülüyorsunuz.


Pink34

cnm slm o konuyu ben açmıştım.. Boyun kaldıramamasın bir cok nedeni olabilir bu basit bir nedende olabilir .. ama 5.5 aylık olduguna göre hic zaman kaybetmeden nöroloji doktoruna gitmelisin.. Ben cok doktor gezdim cok kötü seylerde duydum hic birşey yok diyende.. Ama en son belki benim diretmemle troit oldugunu ögrendim ..Şimdi sükür iyi. 

 asıl merak ettiğim yüz üstü koydugunda kafasını kaldırıyormu ? 


ymz84

evet cnm yüz üstü yatarken başını kaldırabiliyor.seninle karşılaşmam çok iyi oldu senin yazını okuyunca bende farkettim böle bişey olduğunuPink34

göz teması nasıl ? genel hal ve haraketleri iyimi.. sese karşı tepkisi nasıl ?  inş sizde bizim gibi atlatırsınız cnm .. ben okudukca hatırlıyorumda o günlerimi cok zordu  Allahım sizede yardımcı olsun sormak istediğin soru olursa herzaman yazabilirsin .


Pink34

yüz üstü yatarken kaldırması süper cnm :) demekki kafasını tutması yakındır. ama sen yinede mutlaka git doktora. kötü birşeyle karşılaşcagını sanmıorum. ama diorum ya cok basit bir nedende olabilir ..yada bazıları gecde yapabiliyor  hic bir nedenide olmıyabilir... ben oglum 4.5 aylıkken sanırım yaptı .Cevaplamak için Üye ol