kızamık aşısını yapmadılar

ozgu_naz soruyor: 2

Naz 9 aylık.normalde istanbulda yaşıyoruz ve bu ay kızamık aşımız vardı.ilk dozu. 2.doz ise 12.ayınakadar yapılacaktı.akçaydayım şuan eylül ortasına kadar kalmayı planlıyorum.burdaki sağlık ocağı 9. ay ilk dozunu yapmadı. ellerinde öyle bir tebliğ olmadığını burda salgın olmadığı için 12.ay aşısı olarak tek doz yapacaklarını söyledi. istanbuldaki sağlık ocağıyla konuştuk o da ısrarlar yapılsın 9.ay dozu dedi.buradaki hemşire açıklama olarak dedi ben nasıl bu aşıyı yaparsam bana hesap sorarlarsa istanbula da yapmadıkları zaman hesap soracaklar dedi. aşılar sıkı takipteymiş.bana yardımcı olabilir misiz ? tek doz mu yapıldı aşınız, kaçıncı ayda yapıldı yada bize benzer bir durum var mıydı. istanbula dönünce 2 dozu da yaptırıcaz.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Sevim_Eymen

merhaba.. edremitte 2 nolu sağlık ocağı var sanırım hükümet konağının orada. ben oğlumun su çiçeğini orada yaptırmıştım misafiriz diye.. doktordan rica edip konuşursanız sanırım yardımcı olurlar. kapıdan girdiğinizde sağdaki ilk odaydı benim görüştüğüm doktor..


ozgu_naz

yok burası da yapardı ama durum biraz farklı.kızamık salgına göre 2 dozmuş illere göre değişiyormuş sorun orda.yoksa burda zeytinlide sağlık ocağı var çok ilgilendiler ama durumlarımız biraz farklı sanırım sizinle. teşekkür ederim ilginizeCevaplamak için Üye ol