Emzirirken bebeğin başı acır mı?

bures soruyor: 4

Bebeğim 1.5 aylık, emzirirken başını oynatıp kol kemiğime getiriyor, o zaman benim bile kemiğim acıyor, acaba onun da kafası acıyor mudur diye endişe ediyorum, büyükler kolumda tutarken de kafasının altına birşey koymam gerektiğini kafasının acıyacağını söylüyorlar, siz emzirirken veya tutarken başının altına bir şey koyuyor musunuz acaba?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CiciAnne

ben koymadım fakat içiniz rahat değilse ya da bebeğiniz rahat değilse; yatar pozisyonu ya da emzirme yastıklarını deneyebilirsiniz.


yasemin_ekin

Bebekler ile ilgili genel düşüncem şu, eğer birşey onları rahatsız ediyorsa bunu mutlaka belli ederler. Eğer emerken bebeğinizde bir huzursuzluk isareti yoksa keyfi yerindedir. 

Emzirirken anne ile bebeğin ten temasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu güne kadar bebeğimin başının altına birşey koymadım. ancak emzirirken beniim kolum yorulduğu icin, hep benim kolumun altında bana destek olacak bir yastık bulundurdum.


ritalar

yasemin_ekin'e tamamen katılıyorum...


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben de yasemin_ekin gibi düşünüyorum. Ben iki bebeğimde de koluma hiçbir şey koymadım. O tür şeylerin anne-bebek iletişimini azaltabileceğini düşünüyorum.Cevaplamak için Üye ol