pleksi camlı minik beşik kullanan var mı?

yolcu soruyor: 5

öncelikle herkese çok çok teşekkürlerimi iletiyorum.  Hamileliğimin 8. ayını doldurdum ve bunca zamandır buradaki bir çok tavsiye ve fikir bana yol gösterici oldu. Şimdi bi konuda daha yardım istiyorum sizlerden: Bebeğimizin odası dışında ilk 3 ay kendi yatak odamızda yatırmak için küçük sallanır beşiklerden almak istiyorum. Pleksi camlı olan modeli çok hoşuma gitti,ayrıca bebeğin yerinizden kalkmadan görünüyor olması bir harika. Ama bir yerde pleksi cam yüzünden bebeğin yattığı yerin daha az hava alacağını okumuştum. Yanları parmaklıklı olsa daha iyi demişlerdi. Şimdi bir türlü karar veremedim. Pleksi camlı beşik kullanan var mı acaba, fikirleriniz nelerdir paylaşırsanız sevinirim.

Bahsettiğim model şu:

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ZeynepYenice

camlı beşik kullanmadım o nedenle bi yorum yapamayacağım ama küçük bu tarz bi beşik ilk 5-6 ay için ideal, sonrası içinde zaten düşündüğünüz karyolayı-yatağı bebeğin kendi odasına koyarak devam etmesini tavsiye ederim kendi odasına erken alışması açısından.. şimdiden hayırlı doğumlar..


NORTH_TAN

Yolcu,  parmaklıklı alsan da kenarlarına çarpmasın diye yatak kenarlıkları (bed bumper) geçiriyorsun. benimki 2.5 aylık olana kadar hasır sepetti vardı. onunda tüm kenarlarına bed bumper (uyku setlerinde var) geçirdik. Bebğimizde güvenliği için yan yastığı arasında yatıyordu.Bu sebepten endişelenme.

Arkadaşım kullanmıştı bu modeli, bebeğini seyrederek uyuduğu için çok mutluydu.  


Ozdenvezuzulari

Merhaba ilk 6 ay oğlumu resimdekinin aynısı bir beşikte yatırdım.Arkadaşım vermişti.Yatak odasında bizim yatağın ayak ucuna koymuştum çok rahat ettik.Hiç hava alamama gibi bir durum hissetmedim.Bence parmaklıktan daha iyi.Parmaklık olunca muhakkat koruyucu takıyorsun gene aynı şekilde kenarlardan hava gelmiyor.Bi de üstüne çocuğu göremiyorsun.Bu malzeme plexi olduğu için 5-6.aylarda dönmeye başlayıp kafasını çarpsa bile acıtmıyor.Bizimkinin bu yatakla ilgili en komik anısı 5.ayında uyandığında ayağıyla plexiyi tepiyordu.Güm güm diye ses duyunca önce bi panik oluyordum.Sonra alıştım:)


balanne

Bende resimdeki beşiğin aynısını kullandım.bebisi yanlardan görmek çok rahat oluyor.uykun kaçmadan söyle gözlerini açıp bir bakmak yeterli ve bunun keyfini uykusuz geceler başlayınca anlarsın.özden bizimkide 5.ayda tekmelemeye başladı plexiyi yuzunde muzip bir ifadeyle sesine bayılıyor:))))

Benim beşiğin ebatları aynimi bunla bilemiyorum ilk zamanlar biraz büyük olduğu için yatiramadim çünkü emir sagı solu iyice sıkıştırılsın istiyordu.ama sonra 6.aya kadar sığdı icine oda ayrı.


yolcu

oooh tamamdır! içim rahat bir şekilde karar vermiş bulunuyorum. hava alma sorununa takılmıştım ya, sayenizde aklımdan uçtu gitti şimdi bu vesvese. ben de bu beğendiğim modeli alıcam inşallah. Yine ikna ettiniz anneler beni :) deneyimlerini paylaşan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol