15 günlük bebeğe gaz için kimyon çayı verilir mi

r_inanvan soruyor: 8

bir arkadaşım oğlu 1 haftalıkken gaz sorunu için kimyon çayı vermeye başlamış bana da tavsiye etti. kullanan var mı

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


nurcan_eymen_efe

emziriyorsanız kendiniz içseniz,bebek için henüz erken olduğunu düşünüyorum.rezene çayı içebilirsiniz.gaz yapan yiyecekler yemeyin.masaj yapın bebeğinize.daha önce sorulmuş sorulardan faydalanabilirsiniz.


sevfurkereym

bebeğe milupanın rezene bebek çayını verebilirsiniz.kimyonuda yediğiniz yemeklere atın.bölesi daha iyi olur bence


burcuege

bence de doğrudan bebeğe vermek yerine kendi içse daha iyi olur gibi


r_inanvan

yorumlarınız için teşekkürlerzehra

Ben vermedim ama verirseniz bile lutfen 2-3 damladan fazla vermeyin, henuz cok kucuk.


ceyda_nil

 canım bende aynı seyleri yasadım aktardan rezene tohumu aldım 1çaykaşığı 1bardakta 10dk demle gunde 3 bardak iç, sabah öğle akşam olarak. bebek içinde eczaneden anason cayı aldım emzirmeden önce 2 cay kasığı içine gaz ilacı damlattım karıtırdım onu verdim . ama anoson cayını  1gun boyunca 5 kasıktan fazla verme daha cok kucuk. birde arabayla gezinmekten cok hoslanırlar. bunu deneye bilirsin. birde kolık tutarsa, yarım kundak yap kucagına al kulağına nınni veya şarkı fısılda loş bir odada. bir sure sonra susuyor ve uyuyor. ama seni duymasını sağla.


renaissance

bebeklerde gaz sorunlarıyla ilgili güzel bir blog yazısı;

www.normalisgood.net/bebeklerde-gaz-sanicisi-gidermek-icin-oneriler


nevinc

Merhaba bana sağlık ocağındaki hemşireler günde 1-2 çay kaşıgı kimyonu bir parça ekmeğin arasına koy ye demişlerdi bende öyle yapmıştım.Bebeğin çok küçük dikkat et.15-20 günlük olduktan sonra yavaş yavaş rezene çayı vermeye başlayabilirsin sana tavsiyem dr. danışmadan bebişine birşeyler denemeye kalkmaman alerjik bünyeye sahip olabilir.Allah korusun sevgiyle kal bebeğini güle güle büyüt.Cevaplamak için Üye ol