Parmak emme

egedenizi soruyor: 3

Yaklaşık 6 aylıkken parmağını emmeyi keşfetti kızım ve emziği bıraktı.Şu an 14 aylık ve hala iki parmağını(işaret ve orta parmak) emiyor. Dikkatini dağıtmaya çalışıyorum ama çok kısa süreli başarabiliyorum.Engellersem kıyameti koparıyor.Gittikçe endişelenmeye başlıyorum.Benzer bir durum yaşayan var mı aranızda yahut önerisi olan? 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ssebnemm

Acı oje deneyebilirsiniz bence


HOPELESS

Kızım hiç emzik almadı çok uğraştım ama olmadı doğduğundan beri işaret orta ve yüzük parmağını emiyor uyumak isteyince yada uyku arasında. Elini çeksem daha çok inada biner diye karışmadım. Aslında acı oje iyi fikir bende deneyebilirim


mutluannelif

Yok canım engellemeyin, daha küçücük, emmesi çok normal. 

Kızım bebekliğinden beri parmağını emer hatta uykuya öyle geçerdi. Emzik, biberon hic kullanmadı, 22 ay emdi ama sanıyorum emme güdüsü çok kuvvetli bir çocuktu, babası da öyleymiş. Oğlum mesela hiç emmedi parmağını. 

Hiç telaş etmedim ben kızımın parmak emmesine. Biliyordum zamanı gelince bırakacağını. Doktorlar 2 yasa kadar normal bulurlar bu durumu . Benim kızım da 3 yaş civarı bıraktı kendiliğinden. Biraz mantıklı konuşmalarla, biraz da kendi isteğiyle. 

Kızınız daha bebek. Ve bebekler parmak emer. Rahat olun. Bırakmasını istediğiniz dönemde de direkt olarak engel koymaya çalışmayın, ters teper.Cevaplamak için Üye ol